اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

ماموریت سوم سفر به ناهید ، “دوقلوی شیطانی” زمین!

0

دمای سطح ونوس به حدی داغ است که سرب را ذوب می کند. جو بسیار ضخیم فشار روی سطح آن معادل فشاری در 3000 فوت زیر آب است. باران های اسید سولفوریک در آن اتفاق می افتد. ونوس مکانی دخوش آب و هوا برای بازدید نیست ، اما ارسال کاوشگر به آنجا می تواند به برخی از سوالات دیرینه در مورد تاریخ منظومه شمسی و سیاره خود ما پاسخ دهد. اکنون آژانس فضایی اروپا (ESA) اعلام کرده است که مأموریتی به نام EnVision به ناهید می فرستد.

EnVision به دو مأموریت که اخیراً توسط ناسا به ونوس اعلام شده است می پیوندد: VERITAS ، که سطح سیاره را بررسی می کند و DAVINCI + که جو آن را بررسی می کند. این سه مأموریت با هم درمورد سیاره ای که مسلماً در چند دهه گذشته نادیده گرفته شده است و ما هنوز هم مقدار بسیار زیادی باید یاد بگیریم به ما می آموزد.

گونتر هاسینگر ، مدیر علوم ESA ، گفت: “یک دوره جدید در اکتشاف نزدیکترین و در عین حال بسیار متفاوت همسایه منظومه خورشیدی ما در انتظار ما است.” “همراه با مأموریت های تازه اعلام شده ناسا به رهبری ونوس ، تا یک دهه آینده یک برنامه علمی فوق العاده جامع در این سیاره معمایی خواهیم داشت.”

ESA قصد دارد 10 سال آینده را با طراحی ، ساخت و آزمایش EnVision در اولین زمان ممکن برای راه اندازی در سال2031 صرف کند. سفر از زمین به ونوس حدود 15 ماه طول خواهد کشید و سپس 16 ماه دیگر طول می کشد تا این کار به آرامی وارد مدار شود. مأموریت های ناسا با برنامه های مشابهی انجام می شوند و انتظار می رود بین سالهای 2028 تا 2030 انجام شوند.

یکی از ابزارهای موجود در EnVision ابزاری برای تصویربرداری و رادار خواهد بود که با کیفیت ترین تصاویر از ناهید گرفته می شود و از تصاویر قبلی ونوس که توسط ماموریت ماژلان ناسا در دهه 1990 گرفته شده است ، یک ارتقا قابل توجه را ارائه می دهد. این سازو کار با نام Venus Synthetic Aperture Radar (VenSAR) توسط ناسا به عنوان بخشی از همکاری با ESA تهیه می شود.

توماس زوربوچن ، مدیر دستیار علوم ناسا گفت: “ما از همکاری در ماموریت جدید هیجان انگیز ESA برای تحقیق در مورد ونوس هیجان زده هستیم.” “EnVision از نقاط قوت در تولید ابزار توسط هر دو سازمان ما استفاده می کند. همراه با مأموریت های ناسا برای کشف ونوس ، جامعه علمی مجموعه ای قدرتمند و هم افزا از داده های جدید خواهد داشت تا درک کند که چگونه زهره شکل گرفته و چگونه سطح و جو آن با گذشت زمان تغییر می کند. “

ونوس برای دانشمندان جالب است زیرا آنها فکر می کنند که در یک نقطه این سیاره شبیه زمین بوده است. اندازه این دو سیاره مشابه است و تصور می شود که آنها به یک شکل تشکیل شده اند و حتی ممکن است زهره در یک نقطه از تاریخ خود در نقاطی آب داشته باشد. اما این دو سیاره در تکامل متفاوت بودند ، ونوس فضایی مسموم و سمی را با دمای فوق العاده بالا و فشار بر سطح به دست آورد – تا حدی که ESA ونوس را “دوقلوی شیطانی زمین” نامیده است.

تصویر زمین (چپ) و ناهید (راست) و اندازه این دو سیاره را نشان می دهد. چگونه این سیاره های خواهر تکامل یافتند تا در نهایت متفاوت باشند؟ ماموریت EnVision آژانس فضایی اروپا (ارائه فضاپیما در تصویر) قصد دارد به برخی از این سوالات اصلی پاسخ دهد و رادار دیافراگم مصنوعی EnVision Venus (VenSAR) ارائه شده توسط ناسا نقش اصلی را بازی خواهد کرد. VenSAR توسط آزمایشگاه پیشرانه جت ساخته و مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

جمع آوری اطلاعات بیشتر در مورد زهره می تواند به دانشمندان سیاره ای کمک کند تا درک کنند که چگونه این دو با هم اختلاف دارند ، و همچنین در مورد تاریخ زمین به ما می آموزد.

لوری گلیز ، مدیر بخش علوم سیاره ناسا در دفتر مرکزی آژانس در واشنگتن گفت: “من خوشحالم که توانایی های هم افزایی این سه ماموریت جدید درک اساسی ما از ونوس را متحول می کند.” “مأموریت ESA’s EnVision توانایی تصویربرداری و قطبیت سنجی بی نظیر با کیفیت بالا را فراهم می کند. تصاویر با وضوح بالا از بسیاری از فرآیندهای پویا در مریخ ، تفکر ما درباره سیاره سرخ را عمیقاً تغییر داده است و تصاویر در مقیاس های مشابه توانایی انجام همان کار را برای زهره دارند.

پیام بگذارید