اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

یک میلیارد دستگاه اندرویدی در معرض خطر هک شدن است

0

به گزارش تماس نیوز بیش از یک میلیارد دستگاه موبایل اندرویدی در معرض هک شدن است .این آسیب پذیری می تواند کاربران را در سرتاسر جهان در معرض خطر سرقت داده ها ، مطالبات باج افزار ها و سایر حملات بدافزاری قرار دهد. و کسانیکه از تلفن اندرویدی که در سال 2012 یا قبل از آن منتشر شده است استفاده می کند ، باید نگران شود.

اطلاعات شخصی گوگل حاکی از آن است که 42.1٪ از کاربران Android در سراسر جهان در نسخه 6.0 سیستم عامل آن یا پایینتر هستند.

براساس اعلامیه امنیتی اندرویدی ، هیچ نسخه امنیتی در سیستم عامل Android در سال 2019 برای نسخه های زیر 7.0 منتشر نشده است.

با استفاده از این داده ها ، می توان نتیجه گیری کرد که دو نفر از پنج کاربر اندرویدی در سراسر جهان دیگر به روزرسانی امنیتی را دریافت نمی کنند.

پنج گوشی زیر در یک آزمایش شرکت داده شده اند:

  • a Motorola X
  • a Samsung Galaxy A5
  • a Sony Xperia Z2
  • an LG/Google Nexus 5
  • a Samsung Galaxy S6

آزمایشگاه آنتی ویروس AV Comparatives  آنها را با بدافزار آلوده کرده و دستگاه های مورد نظر هریک به کارکرد نامطلوب رسیدند

این گزارش اظهار داشت که یافته های خود را با Google به اشتراک گذاشته است اما غول فناوری “نتوانسته است اطمینان دهد که برنامه هایی را در اختیار دارد تا به کاربرانی که دستگاه هایشان دیگر پشتیبانی نمی شوند” کمک کند.

این دیده بان می خواهد Google و دیگران شفافیت بیشتری را در مورد ارائه به روزرسانی طولانی برای دستگاه های هوشمند فراهم کنند.

کیت بوان  یک ویرایشگر رایانه ، اظهار داشت: بسیار نگران کننده است که دستگاه های گران قیمت اندرویدیاز نظر امنیتی ، چنین ماندگاری کوتاهی داشته باشند و در صورت قربانی شدن توسط هکرها ، میلیون ها کاربر را در معرض عواقب جدی قرار دهند.

پیام بگذارید