یک میلیارد دستگاه اندرویدی در معرض خطر هک شدن است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز بیش از یک میلیارد دستگاه موبایل اندرویدی در معرض هک شدن است .این آسیب پذیری می تواند کاربران را در سرتاسر جهان در معرض خطر سرقت داده ها ، مطالبات باج افزار ها و سایر حملات بدافزاری قرار دهد. و کسانیکه از تلفن اندرویدی که در سال ۲۰۱۲ یا قبل از آن منتشر شده است استفاده می کند ، باید نگران شود.

اطلاعات شخصی گوگل حاکی از آن است که ۴۲.۱٪ از کاربران Android در سراسر جهان در نسخه ۶.۰ سیستم عامل آن یا پایینتر هستند.

براساس اعلامیه امنیتی اندرویدی ، هیچ نسخه امنیتی در سیستم عامل Android در سال ۲۰۱۹ برای نسخه های زیر ۷.۰ منتشر نشده است.

با استفاده از این داده ها ، می توان نتیجه گیری کرد که دو نفر از پنج کاربر اندرویدی در سراسر جهان دیگر به روزرسانی امنیتی را دریافت نمی کنند.

banner

پنج گوشی زیر در یک آزمایش شرکت داده شده اند:

  • a Motorola X
  • a Samsung Galaxy A5
  • a Sony Xperia Z2
  • an LG/Google Nexus 5
  • a Samsung Galaxy S6

آزمایشگاه آنتی ویروس AV Comparatives  آنها را با بدافزار آلوده کرده و دستگاه های مورد نظر هریک به کارکرد نامطلوب رسیدند

این گزارش اظهار داشت که یافته های خود را با Google به اشتراک گذاشته است اما غول فناوری “نتوانسته است اطمینان دهد که برنامه هایی را در اختیار دارد تا به کاربرانی که دستگاه هایشان دیگر پشتیبانی نمی شوند” کمک کند.

این دیده بان می خواهد Google و دیگران شفافیت بیشتری را در مورد ارائه به روزرسانی طولانی برای دستگاه های هوشمند فراهم کنند.

کیت بوان  یک ویرایشگر رایانه ، اظهار داشت: بسیار نگران کننده است که دستگاه های گران قیمت اندرویدیاز نظر امنیتی ، چنین ماندگاری کوتاهی داشته باشند و در صورت قربانی شدن توسط هکرها ، میلیون ها کاربر را در معرض عواقب جدی قرار دهند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi