اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

یک پروفسور ژاپنی صفحه تلویزیونی ساخته است که می تواند طعم غذاهایی را که نمایش می دهد تقلید کند

0

به گزارش تماس نیوز از اینسایدر، یک پروفسور ژاپنی نمونه اولیه یک صفحه تلویزیون قابل لیسیدن را ساخته است که امکان ایجاد چشیدن طعم غذا را فراهم می کند. با استفاده از این دستگاه، تنها کاری که فرد برای چشیدن غذا روی نمایشگر باید انجام دهد، لیسیدن صفحه نمایش است.

این دستگاه Taste the TV (TTTV) نامیده می شود و شامل 10 قوطی طعم دهنده است که ترکیبی از طعم ها را روی یک فیلم پلاستیکی که روی یک تلویزیون صفحه تخت قرار می گیرد، می پاشند تا طعم ماده غذایی را ایجاد کنند.

هومی میاشیتا، استاد دانشگاه میجی، به رویترز گفت: «هدف این است که این امکان را برای مردم فراهم کنیم که تجربه چیزی مانند غذا خوردن در یک رستوران حتی در حالی که در خانه هستند در آن سوی جهان را داشته باشند، .

من در فکر ایجاد بستری هستم که در آن ذائقه های سراسر جهان به عنوان «محتوای ذائقه» توزیع شود. میاشیتا افزود: این مانند تماشای یک فیلم یا گوش دادن به آهنگی است که دوست دارید. “امیدوارم مردم بتوانند در آینده، صرف نظر از اینکه در کجای جهان مستقر هستند، طعم غذاها را از رستوران های مورد علاقه خود دانلود کرده و لذت ببرند.”

این پروفسور اضافه کرد که این دستگاه ممکن است برای ساملی‌ها و سرآشپزهای تازه‌کار مفید باشد – کسانی که نیاز دارند در حین کارکردن خود، چیزهایی را بچشند، اما به دلیل یادگیری از راه دور در محرومیت هستند.

مایاشیتا با گروهی شامل ۳۰ دانشجو همکاری می کند تا طیفی از دستگاه های مرتبط با طعم بسازند، از جمله یک چنگال که سبب می شود طعم غذا بهتر شود. البته او نمونه اولیه Taste the TV را خودش طی سال گذشته ساخته است. هزینه ساخت نمونه تجاری آن حدود ۸۷۵ دلار است.

کاربردهای احتمالی این وسیله شامل آموزش از راه دور برای دوره های آشپزی و غیره است.

همچنین مایاشیتا نیز مشغول مذاکره با شرکت ها برای استفاده از فناوری اسپری جهت به کارگیری در قابلیت هایی مانند دستگاهی است که می تواند طعم پیتزا یا شکلات را به یک تکه نان تست شده اضافه کند

لینک کوتاه : https://bittly.ir/yk6j QR:  یک پروفسور ژاپنی صفحه تلویزیونی ساخته است که می تواند طعم غذاهایی را که نمایش می دهد تقلید کند

پیام بگذارید