با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

یک گروه هکری در حال فروش بیش از 73 میلیون پرونده کاربر در بازار سیاه است

گروه هکر “ShinyHunters” داده 10 شرکت را در یک بازار سیاه سایبری وب می فروشد.

0 3

به گزارش تماس نیوز از Zdnet ، یک گروه هکر با نام ShinyHunters ادعا می کند که ده شرکت را هک کرده است و در حال حاضر پایگاه داده های کاربران آنها را در یک بازار سیاه وب برای محصولات غیرقانونی می فروشد.

این هکرها همان گروهی هستند که هفته گذشته  توکوپدیا ، بزرگترین فروشگاه اینترنتی اندونزی را هک کردند. هکرها در ابتدا 15 میلیون پرونده کاربر را به صورت آنلاین منتشر کردند ، اما بعداً کل بانک اطلاعاتی این شرکت با 91 میلیون رکورد کاربر، با قیمت 5000 دلار برای فروش گذاشتند.

صحت برخی از بانکهای اطلاعاتی فاش شده در حال حاضر قابل تأیید نیست. با این حال ، منابع در جامعه Intel تهدید مانند Cyble ، Nightlion Security ، Under the Breach و ZeroFOX معتقدند گروه هکری ShinyHunters یک تهدید مقتدر به حساب می آید.

برخی بر این باورند که گروه ShinyHunters با Gnosticplayers، یک گروه هکری که سال گذشته فعال بود، و  بیش از یک میلیارد دلار اعتبار کاربران را در بازارهای تار عنکبوتی به فروش رسانده‌است، به عنوان یک الگوی تقریبا یک‌سان عمل می‌کند.

این وب سایت برای بهبود خدمات از کوکی ها استفاده می کند. ما تصور مان بر این است که شما با این کار موافق هستید ، اما در صورت تمایل می توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه