یک گروه هکری در حال فروش بیش از ۷۳ میلیون پرونده کاربر در بازار سیاه است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز از Zdnet ، یک گروه هکر با نام ShinyHunters ادعا می کند که ده شرکت را هک کرده است و در حال حاضر پایگاه داده های کاربران آنها را در یک بازار سیاه وب برای محصولات غیرقانونی می فروشد.

این هکرها همان گروهی هستند که هفته گذشته  توکوپدیا ، بزرگترین فروشگاه اینترنتی اندونزی را هک کردند. هکرها در ابتدا ۱۵ میلیون پرونده کاربر را به صورت آنلاین منتشر کردند ، اما بعداً کل بانک اطلاعاتی این شرکت با ۹۱ میلیون رکورد کاربر، با قیمت ۵۰۰۰ دلار برای فروش گذاشتند.

صحت برخی از بانکهای اطلاعاتی فاش شده در حال حاضر قابل تأیید نیست. با این حال ، منابع در جامعه Intel تهدید مانند Cyble ، Nightlion Security ، Under the Breach و ZeroFOX معتقدند گروه هکری ShinyHunters یک تهدید مقتدر به حساب می آید.

banner

برخی بر این باورند که گروه ShinyHunters با Gnosticplayers، یک گروه هکری که سال گذشته فعال بود، و  بیش از یک میلیارد دلار اعتبار کاربران را در بازارهای تار عنکبوتی به فروش رسانده‌است، به عنوان یک الگوی تقریبا یک‌سان عمل می‌کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi