اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

10 واقعیت در مورد نیکولا تسلا

0

10 جولای سالروز تولد نیکولا تسلا است. وی 165 سال پیش متولد شد. تسلا یکی از شخصیتهای معمایی دنیای STEM است و اگر امروز زنده بود ، طرفدار پر و پا قرص دانشکده ریاضیات دانشگاه واترلو بود.

به راحتی می توان تصور کرد که وی برای اختراع پردازنده محاسبات کوانتومی در بخش ترکیبی و بهینه سازی مشهور در جهان کار می کرد. یا شاید او علاقه بیشتری به کار در مورد نظریه  استرینگ و ابعاد بالاتر با محققان ما در ریاضیات محض داشت. یا ممکن بود او در مدرسه علوم کامپیوتر Ceriton در حال گشودن زمینه های جدید بود. همه چیز در دانشکده ریاضیات دانشگاه واترلو نیز مانند تسلا در مورد نوآوری است ، و بنابراین ما او را به عنوان کسی که مرزهای غیر ممکن را ممکن می ساخت، جشن می گیرد.

حدس و گمان زیادی در مورد زندگی و کار تسلا وجود دارد و گاهی اوقات تفکیک واقعیت از  غیر آن می تواند چالش برانگیز باشد. احتمالاً به همین دلیل است که تسلا ، بیش از هر چهره دیگری ، به عنوان یک نبوغ عجیب و غریب کاریکاتور می شود. به افتخار تولد وی ، در اینجا لیستی از ده واقعیت برتر در مورد نیکولا تسلا آورده شده است.

  • تسلا به دانش و ابتکار در جریان الکتریکی متناوی AC ، ارتباطات بی سیم و فناوری اشعه X کمک کرد. وی همچنین برنامه هایی غیر قابل تحقق برای اختراعات مانند دوربین فکر ، دستگاه زلزله و پرتوی مرگ داشت.
  • تسلا محل زندگی دائمی نداشت و بیشتر عمر خود در هتل ها زندگی کرده بود. چندین هتل وی را به دلیل پرداخت نکردن قبض هایش اخراج کرده بودند.
  • تسلا یک ژرمافوب بود و در زمینه نظافت وسواس زیادی داشت. با این حال ، او همچنین به اندازه مرگ از پزشکان می ترسید و حتی پس از یک حادثه رانندگی وحشتناک از کمک پزشکی امتناع ورزید.
  • تسلا عاشق  دانه دادن به کبوترها در نیویورک بود. گفته می شد که او کبوتر مورد علاقه ای داشته که او را به نام صدا می زد.
  • تسلا حافظه مانند عکاسی داشت. وی حتی از همان ابتدای کودکی ، متن گسترده نوشته شده ، داده ها و وقایع مبهم را به خاطر می آورد و می توانست آن ها را بازگو کند.
  • تسلا از پیاده روی طولانی لذت می برد و می گفت پیاده روی به او کمک می کند تا فکر کند. او هر روز تا چهار ساعت پیاده روی می کرد.
  • تسلا عاشق جشن تولد بود. او خبرنگاران را دعوت می کرد و از این فرصت برای تبلیغ آخرین اختراعات خود استفاده می کرد.
  • تسلا با مارک تواین دوست خوبی بودند. نویسنده مشهور شیفته ویژگی های تسلا بود و دوست داشت با اختراعات مختلف در آزمایشگاه های تسلا سرگرم باشد.
  • تسلا از مروارید متنفر بود ، گرچه هیچ کس نمی داند چرا. گفته می شود که وی گردنبندهای مروارید را دافعه می داند و از هر کس که آن را بپوشد دور می شود.
  • تسلا چشم انداز پیشرفت فن آوری در آینده بود. وی تلفن های هوشمند ، Wi-Fi ، اتومبیل های خودران و افزایش احتمالی هوش مصنوعی را پیش بینی کرد.

پیام بگذارید