با تماس نیوز ،همیشه همه جا باخبر شوید

یهباد های مدرن در خدمت کشاورزی

DJI ، بزرگترین تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین تجاری جهان از نظر سهم بازار ، سرمایه گذاری زیادی برای تولید هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی، با هدف کمک به کشاورزان در بهبود کارایی و افزایش نسبت استفاده از تجهیزات کشاورزی هوشمند کرده است. 

0 5

یک هواپیمای بدون سرنشین هوایی در اوایل صبح بالاتر از مزارع برنج Honghe Hani در استان یوننان جنوب غربی چین در منطقه ای ظاهر شد که افراد مسن ستون فقرات کشت و کار کشاورزی محلی آن را تشکیل می دهند.

لی ژنگلین ، دهقانی در حدود 60 سال سن ، از دامنه تپه خیره به آن منظره شد و هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی را در هوا و پخش بذر در فصل کاشت برنج مشاهده کرد. با ظهور هواپیماهای بدون سرنشین ، او سرانجام می تواند از روزهای سخت پیاده روی بالا و پایین شیب های تند در منطقه کوهستانی خداحافظی کند.

به گزارش تماس نیوز و به نقل از پایگاه خبری چاینا دیلی ،در گذشته لی برای تأمین بذر ، پاشیدن کودها و سمپاشی سموم دفع آفات به نیروی انسانی خودش متکی بود ، این کارها طاقت فرسا ، زمان بر و ناکارآمد هستند. اما اکنون گروهی از جوانان باهوش فن آوری، هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی را برای کمک به کشاورزانی مانند لی، برای افزایش بهره وری کشاورزی و سود آوری صنعت خودشان به ارمغان آورده اند.

لی ژنگلین می گوید: “پاشیدن دستی کودها روی 0.3 هکتار تراس برنج به یک روز زمان احتیاج داشت. اما اکنون می توان همین مقدار کار را با یک پهپاد در مدت پنج دقیقه به پایان رساند.”

با نوسازی کشاورزی ، تقاضا برای دستگاه های کشاورزی پیشرفته به طور قابل توجهی در چین در حال رشد است. داده های موسسه تحقیقات صنعت Qianzhan مستقر در استان گوانگدونگ نشان می دهد که ارزش بازار هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی داخلی تا سال 2021 از 12.8 میلیارد یوان (1.96 میلیارد دلار) فراتر خواهد رفت که حاکی از رشد مرکب سالانه 38 درصد است.

دولت سیاست های ترویج استفاده از ماشین آلات مدرن کشاورزی را به کار گرفته و یارانه هایی را برای تشویق استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در مزارع ارائه می دهد.

DJI ، بزرگترین تولید کننده هواپیماهای بدون سرنشین تجاری جهان از نظر سهم بازار ، سرمایه گذاری زیادی برای تولید هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی، با هدف کمک به کشاورزان در بهبود کارایی و افزایش نسبت استفاده از تجهیزات کشاورزی هوشمند کرده است. 

چن تائو ، مدیر بازاریابی و فروش جهانی بخش تجهیزات کشاورزی DJI ، می گوید : ” که هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی این شرکت در سال جاری در حدود 33 میلیون هکتار کار کرده اند ، بیش از دو برابر مساحت سال گذشته. این شرکت امسال بیش از 40،000 هواپیمای بدون سرنشین را برای مصارف کشاورزی فروخته است”.

او همچنین اضافه می کند: ” این شرکت مستقر در شنژن همچنین رد پای خود را در بازارهای بین المللی ، به ویژه در جنوب شرقی آسیا و آمریکای لاتین ، که رشد بالایی را نشان داده اند ، گسترش داده است ، و افزود که با وجود تأثیر منفی بیماری همه گیر COVID-19 ، فروش خارج از کشور امسال دو برابر شده است .

در سال های اخیر تجهیزات فناوری هوشمند به صورت هواپیماهای بدون سرنشین مزرعه ای به کشاورزان کمک می کند تا درآمد خود را افزایش دهند و هزینه ها را کاهش دهند، DJI با قرار دادن منابع بیشتر ، ساخت راه حل های دیجیتال کشاورزی مبتنی بر راه حل های اطلاعات مکانی با شرکا ، به کشاورزان در بهبود مدیریت زمین های کشاورزی و ارائه راه حل های جدید برای توسعه کشاورزی چین کمک می کند.

مدیر بازاریابی و فروش جهانی بخش تجهیزات کشاورزی DJI اضافه می کند: ” DJI امیدوار است جوانان بیشتری را به ویژه در مناطق روستایی برای استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی و راه اندازی مشاغل مرتبط جذب کند. ما همچنین بیش از 200 میلیون یوان در خدمات پس از فروش کشاورزی امسال سرمایه گذاری کرده ایم.”

بیماری همه گیر COVID-19 استفاده از ماشین آلات و تجهیزات کشاورزی بدون سرنشین را تا حدودی ارتقا داده است ، که این یک پیشرفت بزرگ برای صنعت هواپیماهای بدون سرنشین است. در ماه نوامبر ، DJI محصولات جدید هواپیماهای بدون سرنشین کشاورزی خود را با نام های T30 و T10 روانه بازار کرد که دارای سیستم های پویا برای افزایش کارایی و دقت کار هستند.

اپراتورهای هواپیماهای بدون سرنشین که از هواپیماهای بدون سرنشین T30 مجهز به سیستم راداری جلوگیری از برخورد با مانع و دوربین دوگانه استفاده می کنند ، می توانند در هر ساعت حدود 16 هکتار از مزارع را سمپاشی کنند ، این مقدار نسبت در مقایسه با نسل قبلی هواپیماهای بدون سرنشین ، 33 درصد بیشتر است.

با قیمت 19999 یوان ، T10 ارزان ترین هواپیمای بدون سرنشین کشاورزی DJI است. کوچک و سبک وزن ، این پهپاد را می توان برای قطعات کوچکتر که بیشتر در جنوب چین توسط صاحبان مزرعه های کوچک و متوسط ​​رایج است ، استفاده کرد.

چشم انداز این شرکت برای این نوع کاربری پهباد ها در دنیا یک چشم انداز رو به پیشرفت است.