اتحادیه اروپا اجازه استفاده آزادانه از شناسایی چهره به شرکت ها را نمی دهد

by ناصر. ش
۰ comment
شناسایی چهره

اخیراً اتحادیه اروپا اظهار داشت که شرکت ها نباید از فناوری تشخیص چهره برای قضاوت در مورد کارمندان استفاده کنند.در سالهای اخیر ، فناوری تشخیص چهره بسیار محبوب شده و زندگی را آسانتر کرده است. اما با آن حریم خصوصی نقض شده است. از ترس اینکه فناوری تشخیص چهره ممکن است حریم خصوصی را نقض کند یا باعث ایجاد تبعیض بر اساس جنسیت شود ، کمیسیون اروپا پیشنهادهای مربوطه را ارائه می دهد.

اتحادیه اروپا امروز پیشنهادی را اعلام کرد. در این پیشنهاد آمده است که شرکت ها نمی توانند از فناوری تشخیص چهره برای تحلیل احساسات و شخصیت ها استفاده کنند. علاوه بر این ، آنها نمی توانند از آن به عنوان پایه ای برای استخدام و اخراج کارمندان استفاده کنند. شرکت های خصوصی همچنین هنگام استفاده از داده های تشخیص چهره ، باید صریحاً از افراد رضایت بگیرند.

علاوه بر پیشنهاد فوق ، کمیسیون اروپا همچنین در حال تهیه قوانین جدید برای تنظیم هوش مصنوعی (AI) است. باید این پیشنهاد را در سه ماهه اول سال جاری اعلام کند

پیش از این ، در اواسط ژانویه سال جاری ، اتحادیه اروپا در حال بررسی ممنوعیت استفاده از فناوری تشخیص چهره در مکان های عمومی برای مدت ۵ سال بود. بنابراین آژانس وقت داشت تا مطالعه کند که چگونه از سو استفاده از این فناوری جلوگیری کند.

banner

با این حال ، یک مقاله سفید که توسط مقامات اتحادیه اروپا تهیه شده ادعا می کند که این ممنوعیت ممکن است موارد استثنایی مانند استفاده از این فناوری برای پروژه های امنیتی و تحقیق و توسعه را مجاز بداند.

چین از شناسایی چهره پشتیبانی می کند

در همان زمان ، دولت چین شروع به شناسایی چهره در داروخانه های شانگهای برای افرادی کرده است که داروهای خاصی را خریداری می کنند. افرادی که می خواهند داروهای کنترل شده بخرند باید با اسکن صورت خود هویت خود را تأیید کنند. موافقت کنید این می تواند یکی از موثرترین روشها برای جلوگیری از سوئ استفاده احتمالی در گرفتن داروهای خاص باشد که می تواند برای تولید داروهای غیرقانونی استفاده شود. چین یکی از حامیان بزرگ تشخیص چهره به حساب می آید بنابراین می توانیم بگوییم که اگرچه غرب محتاط است اما چین همچنان از این فناوری استقبال می کند.

اگرچه تشخیص چهره فناوری و استفاده های زیادی را برای ما به همراه دارد ، اما نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را نیز به وجود می آورد. به عنوان مثال ، در ژوئیه سال گذشته ، اداره تحقیقات فدرال ایالات متحده (FBI) و امور مهاجرت و گمرک (ICE) از عکس های اداره کنترل وسایل نقلیه ایالتی به عنوان یک پایگاه داده شناسایی چهره استفاده کرد و از این اطلاعات برای ردیابی مظنونان استفاده کرد و باعث ایجاد نقض حریم خصوصی شد.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi