جاده ابریشم از نوع دیجیتالی

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
جاده ابریشم

جاده ابریشم دیجیتالی چین در حال ساخت از آسیا از طریق آفریقا تا اروپا است
به گزارش تماس نیوز از راشا دیلی، انتقال نهایی کابل فیبر نوری مرزی توسط چین در پاکستان برای ایجاد جاده ابریشم دیجیتال (DSR) انجام می شود. DSR بخشی از ابتکار عمل کمربند و جاده چینی (BRI) است.
این کابل فیبر نوری به کابل زیردریایی پاکستان آفریقای شرقی و اروپا (PEACE) متصل شده و باعث اتصال کشورهای شرکت کننده در BRI به اروپا متصل شوند. کابل کشی این طرح در حال حاضر بین شهر راولپندی پاکستان و شهرهای بندری کراچی و گوادر قرار دارد. این پروژه ۲۴۰ میلیون دلاری که با همکاری Huawei Technologies چین انجام می شود ، هفته گذشته توسط دولت پاکستان تصویب شد.

قرار دادن کابل دریایی در آبهای سرزمینی پاکستان در ماه مارس و پس از تأیید دولت در ماه جاری برای ساخت سایبرنت ، ارائه دهنده خدمات محلی اینترنت ، برای ساخت ایستگاه لندینگ دریای عرب در کراچی آغاز می شود.

بخش مدیترانه ای این کابل در حال حاضر انجام شده و از مصر به فرانسه منتقل می شود. انتظار می رود این کابل به طول ۱۵۰۰۰ کیلومتر در اواخر سال جاری به بهره برداری برسد.
کابل PEACE کوتاهترین مسیر مستقیم اینترنت بین کشورهای شرکت کننده را فراهم می کند و سرعت انتقال داده های اینترنتی را به شدت بالا می برد. انتظار می رود با فراهم آوردن یک مسیر اضافی برای اتصال به اینترنت ، به کاهش تماس پاکستان در برابر قطع شدن اینترنت از طریق کابلهای زیردریایی آسیب دیده کمک کند.

ابتکار جاه طلبانه BRI چند تریلیون دلاری (یا جاده ابریشم جدید) که توسط رئیس جمهور چین شی جین پینگ در سال ۲۰۱۳ اعلام شد ، هدف آن تقویت ارتباط و همکاری بین آسیای شرقی ، اروپا و شرق آفریقا است. پیش بینی می شود با توجه به تخمین های کارشناسان ، تجارت جهانی به طور قابل توجهی تقویت شود و هزینه تجارت را برای کشورهای درگیر به نصف کاهش دهد.

banner

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi