اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

جاده ابریشم از نوع دیجیتالی

0

جاده ابریشم دیجیتالی چین در حال ساخت از آسیا از طریق آفریقا تا اروپا است
به گزارش تماس نیوز از راشا دیلی، انتقال نهایی كابل فیبر نوری مرزی توسط چین در پاكستان برای ایجاد جاده ابریشم دیجیتال (DSR) انجام می شود. DSR بخشی از ابتکار عمل کمربند و جاده چینی (BRI) است.
این کابل فیبر نوری به کابل زیردریایی پاکستان آفریقای شرقی و اروپا (PEACE) متصل شده و باعث اتصال کشورهای شرکت کننده در BRI به اروپا متصل شوند. کابل کشی این طرح در حال حاضر بین شهر راولپندی پاکستان و شهرهای بندری کراچی و گوادر قرار دارد. این پروژه 240 میلیون دلاری که با همکاری Huawei Technologies چین انجام می شود ، هفته گذشته توسط دولت پاکستان تصویب شد.

قرار دادن کابل دریایی در آبهای سرزمینی پاکستان در ماه مارس و پس از تأیید دولت در ماه جاری برای ساخت سایبرنت ، ارائه دهنده خدمات محلی اینترنت ، برای ساخت ایستگاه لندینگ دریای عرب در کراچی آغاز می شود.

بخش مدیترانه ای این کابل در حال حاضر انجام شده و از مصر به فرانسه منتقل می شود. انتظار می رود این کابل به طول 15000 کیلومتر در اواخر سال جاری به بهره برداری برسد.
کابل PEACE کوتاهترین مسیر مستقیم اینترنت بین کشورهای شرکت کننده را فراهم می کند و سرعت انتقال داده های اینترنتی را به شدت بالا می برد. انتظار می رود با فراهم آوردن یک مسیر اضافی برای اتصال به اینترنت ، به کاهش تماس پاکستان در برابر قطع شدن اینترنت از طریق کابلهای زیردریایی آسیب دیده کمک کند.

ابتکار جاه طلبانه BRI چند تریلیون دلاری (یا جاده ابریشم جدید) که توسط رئیس جمهور چین شی جین پینگ در سال 2013 اعلام شد ، هدف آن تقویت ارتباط و همکاری بین آسیای شرقی ، اروپا و شرق آفریقا است. پیش بینی می شود با توجه به تخمین های کارشناسان ، تجارت جهانی به طور قابل توجهی تقویت شود و هزینه تجارت را برای کشورهای درگیر به نصف کاهش دهد.

پیام بگذارید