سال نو مبارک، مریخ!

by ناصر. ش
۰ comment
مریخ

سیاره سرخ ممکن است میلیون‌ها کیلومتر از ما دورتر باشد، اما زمین مریخ را فراموش نکرده است. در ۷ فوریه سال ۲۰۲۱، سیاره قرمز سالی جدید را جشن می‌گیرد – حداقل طبق تقویم ما – در زمین.
از آنجا که یک سال مریخ ۶۸۷ روز زمین است (و ۶۶۸.۶ مارس یا sols)، این مناسبت تقریبا هر دو سال یک‌بار در حدود هر دو سال زمین، با تغییر فصل بهار / پاییز در نیم‌کره شمالی و جنوبی صورت می‌گیرد.

از آنجا که تقویم مریخ در سال ۱۹۵۵ آغاز شد، سال جدید مارس سال جدید ۳۶ است.

این برای دوست سیاره ای ما افتخاری بزرگ خواهد بود. سه ماموریت در روزهای آینده به مریخ می‌رسد. امارات‌متحده‌عربی یک کاوشگر را به نام آل امل یا امید ارسال کرده‌است که قرار است که برای اولین بار در ۹ فوریه وارد مدار آن خواهد شد و اتمسفر و آب و هوای مریخ را با نگاهی به ارزیابی سیاره برای یک زیستگاه انسانی بررسی خواهد کرد.

انتظار می رود Tianwen-1 چین در ۱۰ فوریه به مدار مریخ برسد. این مأموریت شامل یک مدارگرد ، یک لندر و یک مریخ نورد با انرژی خورشیدی است که دو مورد آخر برای مطالعه جامع حوزه برخورد مدینه فاضله در ماه مه به سطح زمین مستقر می شوند.

banner

آمریکا استقامت و پشت‌کار ناسا را که قرار است در ۱۸ فوریه در the Crater فرود بیاید، هدف قرار داد که یک هدف غنی از خاک رس است و این نشان می‌دهد که این منطقه زمانی حاوی آب بوده‌است. بدنبال شواهدی از زندگی گذشته و habitability ها خواهد بود و نمونه‌ها را جمع‌آوری خواهد کرد تا توسط دو ماموریت دیگر که در حال حاضر در حال توسعه هستند، به زمین برگردانده شوند.
تصادفی نیست که هر سه ماموریت در یک زمان به مدار سیاره سرخ می‌رسند: به دلیل چالش‌های موجود در ارسال یک سفینه به مریخ، دریچه ای وجود دارد که تقریبا هر دو سال و دو ماه به فضایی می‌رسد که به فضاپیما اجازه می‌دهد با حداقل انرژی مورد نیاز به مریخ برسند. این پنجره آخرین بار در ماه جولای تا سپتامبر سال گذشته بود.

این که تازه واردان در سال جدید مریخ در حال ورود به حوزه مریخ هستند، تصادفی است. از آنجا که هر سه ماموریت در حال بررسی بخش‌های مختلفی از مریخ خواهند بود، مارس سال ۳۶ قول می‌دهد که عصر جدیدی برای علم مریخ باشد.

سال نومبارک، مریخ! ما امیدواریم که شما دوستان رباتی ما را دوست داشته باشید. و ممکن است به زودی باهم سال نو مریخی را جشن بگیریم.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها