اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

قلمرو بیت کوین برای اولین بار به بیش از 50000 دلار رسید.

بیت کوین در روز سه شنبه به بالای 50،000 دلار رسید و به بالاترین سطح صعود کرد که تاریخ آن را دیده است ، و بر اساس یک رالی تقویت شده توسط نشانه هایی مبنی بر مقبولیت بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان در میان سرمایه گذاران اصلی  مبدل شده است.

0

به گزارش تماس نیوز از رویترز بیت کوین با بالاترین قیمت 50602 دلار روبرو شد و آخرین رشد 3.3 درصدی را تجربه کرد. این پول مجازی در سال جاری تاکنون حدود 72 درصد افزایش یافته است و بیشترین جهش پس از آن است که میلیاردر معروف جهان یعنی ایلان ماسک اعلام کرد که 1.5 میلیارد دلار بیت کوین خریداری و اذعان کرده است که این ارز را قبول دارد.

جیکوب اسکایانینگ از صندوق سرمایه گذاری رمزگذاری ARK36 گفت: “شرایط و رویدادهای اخیر بازار چه در فضای رمزنگاری و چه در دنیای مالی به طور کلی چنین تحرک قیمتی را در قلمرو امکان قرار می دهد.”

“با این حال ، من می خواهم یک نکته احتیاطی را ارائه دهم: گرچه چشم انداز بلند مدت من برای این ارز صعودی است ، اما انتظار می رود نوسانات گسترده قیمت در این مسیر وجود داشته باشد. بیت کوین هنوز بسیار بی ثبات است. “

هجوم سرمایه گذاران و خرده‌فروشی ها بریا این ارز در سال ۲۰۲۱ به میزان ۳۰۰ درصد افزایش یافت زیرا سرمایه گذاران به دنبال جایگزین‌هایی برای دلار به دلیل نرخ سود ۰ درصد از طرف دولت فدرال آمریکا هستند. این معامله فقط پنج سال قبل با چند صد دلار معامله می شد.
علاوه بر این ، تحلیلگران پیشنهاد می کنند که عرضه محدود بیت کوین می تواند سود بیشتری را برای دارایی مجازی تقویت کند و این در حالی است که روایت تبدیل بیت کوین به طلای دیجیتال جذابیت بیشتری پیدا می کند.

جان وو ، رئیس شرکت بلاکچین آزمایشگاه های آوا ، گفت: “اگر این روایت به نتیجه برسد ، پتانسیل رشد خارج از تصور است زیرا 50،000 دلار در هر بیت کوین برابر است با حدود 931 میلیارد دلار ، که تقریبا 9٪ از طلا است.”

و به گفته JPMorgan، بیت کوین به عنوان رقیب طلا ظهور می کند و اگر به عنوان یک دارایی امن تبدیل شود ، می تواند تا 146000 دلار نیز داد و ستد شود و می تواند طوفانی تازه برای ارز دیجیتال پس از سالها به عنوان بازی برای دلالان و مشاغل خرد باشد.

لینک کوتاه این مطلب : [bittly-url]

پیام بگذارید