بیل گیتس: زمین را نجات دهیم تا اینکه از آن فرار کنیم.

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
بیل گیتس

گیتس در پادکست نیویورک تایمز گفت: فرار به مریخ ، یک هدف رویایی برای مدیر اجرایی SpaceX ، الون ماسک و دیگر متفکران فنی-آرمانشهر، برای او بهترین گزینه نیست. در عوض ، او استدلال می کند که کارهای مهم دیگری مانند سرمایه گذاری در صنایع مختلف کربن زدایی یا تولید و توزیع واکسن وجود دارد. در مقایسه با همه اینها ، گیتس به راحتی جذابیت سفر – یا فرار – به سیاره سرخ را نمی پذیرد.

از طرفی گیتس همچنین به ستایش ایلان ماسک در پادکست خود پرداخت و گفت که آنچه که او با شرکت تسلا به دست آورد “یکی از بزرگترین کمک های است که هرکس به تغییرات اقلیمی می تواند بدهد.

اما او همچنین گفت که مقابله با آلودگی هوا با وسایل وسایل نقلیه الکتریکی در مقایسه با کارهایی که برای پاکسازی سایر صنایع انجام می شود آسان است و سرمایه گذاری در موشک ها یا سفرهای مریخی به جای تمرکز بر روی سایر مشکلات ، یک فرصت از دست رفته به حساب می آید.
گیتس گفت: “ما اساساً در مورد سخت افزارها: فولاد ، سیمان ، گوشت به اندازه کافی کار نمی کنیم.” “و متاسفانه ، چیزهایی که مردم در مورد آنها فکر می کنند – برق ، اتومبیل های سواری – یک سوم از مشکلات است. بنابراین ما باید روی دو سوم آن کار کنیم. “

وقتی نوبت به موشک و به خصوص موشک به مریخ می رسد ، گیتس می گوید ترجیح می دهد پول خود را صرف چیزهایی مانند واکسن یا اقدامات دیگر برای کمک به مردم روی زمین کند.

banner

گیتس در مورد Sway گفت: “نه ، من آدم مریخی نیستم.” “من آدم های مختلفی را می شناسم که علاقه به مریخ دارند اما من علاقه ای ندارم ومشغول این موضوع نیستم. “

از طرفی وقتی هدف تحلیل مقرون به صرفگی و کارایی باشد، واکسن‌ها همواره برنده خواهند شد و بیل گیتس هم کسی است که راه حل‌های کاربردی و عملی را انتخاب می کند.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi