اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

بیل گیتس: زمین را نجات دهیم تا اینکه از آن فرار کنیم.

وقتی نوبت به تأمین بقای بشریت در برابر تغییرات اقلیمی می رسد ، بیل گیتس بنیانگذار و میلیاردر مایکروسافت ترجیح می دهد زمین را نجات دهد تا اینکه از آن فرار کند.

0

گیتس در پادکست نیویورک تایمز گفت: فرار به مریخ ، یک هدف رویایی برای مدیر اجرایی SpaceX ، الون ماسک و دیگر متفکران فنی-آرمانشهر، برای او بهترین گزینه نیست. در عوض ، او استدلال می کند که کارهای مهم دیگری مانند سرمایه گذاری در صنایع مختلف کربن زدایی یا تولید و توزیع واکسن وجود دارد. در مقایسه با همه اینها ، گیتس به راحتی جذابیت سفر – یا فرار – به سیاره سرخ را نمی پذیرد.

از طرفی گیتس همچنین به ستایش ایلان ماسک در پادکست خود پرداخت و گفت که آنچه که او با شرکت تسلا به دست آورد “یکی از بزرگترین کمک های است که هرکس به تغییرات اقلیمی می تواند بدهد.

اما او همچنین گفت که مقابله با آلودگی هوا با وسایل وسایل نقلیه الکتریکی در مقایسه با کارهایی که برای پاکسازی سایر صنایع انجام می شود آسان است و سرمایه گذاری در موشک ها یا سفرهای مریخی به جای تمرکز بر روی سایر مشکلات ، یک فرصت از دست رفته به حساب می آید.
گیتس گفت: “ما اساساً در مورد سخت افزارها: فولاد ، سیمان ، گوشت به اندازه کافی کار نمی کنیم.” “و متاسفانه ، چیزهایی که مردم در مورد آنها فکر می کنند – برق ، اتومبیل های سواری – یک سوم از مشکلات است. بنابراین ما باید روی دو سوم آن کار کنیم. “

وقتی نوبت به موشک و به خصوص موشک به مریخ می رسد ، گیتس می گوید ترجیح می دهد پول خود را صرف چیزهایی مانند واکسن یا اقدامات دیگر برای کمک به مردم روی زمین کند.

گیتس در مورد Sway گفت: “نه ، من آدم مریخی نیستم.” “من آدم های مختلفی را می شناسم که علاقه به مریخ دارند اما من علاقه ای ندارم ومشغول این موضوع نیستم. “

از طرفی وقتی هدف تحلیل مقرون به صرفگی و کارایی باشد، واکسن‌ها همواره برنده خواهند شد و بیل گیتس هم کسی است که راه حل‌های کاربردی و عملی را انتخاب می کند.

پیام بگذارید