در سال ۲۰۲۱ مردم دنیا ۴۲۰ میلیون سال در شبکه های اجتماعی وقت صرف خواهند کرد!

by ناصر. ش
۰ comment
شبکه های اجتماعی

به گزارش تماس نیوز از ZDNet برای بسیاری تصور زندگی بدون رسانه های اجتماعی ، تلفن های همراه یا در واقع اینترنت دشوار است. اگرچه استفاده سال به سال از آن در حال رشد است، اما همه کشورها در جهان به ابزارها ، نقاط دسترسی به اینترنت و پهنای باند مورد استفاده آمریکا دسترسی ندارند.  چقدر رسانه های اجتماعی برای تجارت ، مارک ها و مصرف کنندگان مهم هستند؟

ونکوور ، شرکت مدیریت رسانه های اجتماعی Hootsuite مستقر در کانادا و آژانس رسانه های اجتماعی We are Social ، گزارش سالانه US 2021 Digital Trends را منتشر کرده و که روند مصرف کنندگان رسانه های اجتماعی ایالات متحده را پوشش می دهد.

۴.۲ میلیارد نفر از جمعیت جهان در حال حاضر در شبکه های اجتماعی فعال هستند و در حدود ۴۹۰ میلیون نفر (۱۳.۲٪) نسبت به ژانویه ۲۰۲۰ افزایش یافته است. در ایالات متحده ۷۲.۳٪ از کل جمعیت و ۷۹٪ در شمال اروپا به نوعی از  رسانه های اجتماعی استفاده می کنند .

با این وجود ، فیس بوک با ۲.۷۴ میلیارد کاربر ، و  YouTube با ۲.۲۹۱ میلیارد ، کاملاً بر لیست سیستم عامل های اجتماعی پرکاربرد دنیا تسلط دارند. جای تعجب نیست که کاربران شبکه های اجتماعی در سال ۲۰۲۱ مجموعاً ۴۲۰ میلیون سال با استفاده از شبکه های اجتماعی وقت صرف خواهند کرد.

banner

در ایالات متحده ۲۴۰ میلیون نفر کاربر فعال شبکه های اجتماعی وجود دارد  یعنی ۷۲.۳ درصد از کل جمعیت این کشور. تعداد کاربران شبکه های اجتماعی در ایالات متحده بین سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱، ۱۰ میلیون نفر (+۳ / ۴٪) افزایش یافته است – بدون شک این افزایش به دلیل همه گیری کوید ۱۹ اتفاق افتاده است و تقریباً همه کاربران (۹۷.۲٪) از طریق تلفن های همراه خود به رسانه های اجتماعی دسترسی پیدا می کنند.

کاربران در ایالات متحده به طور متوسط ​​۱۷.۷ ساعت در ماه در فیس بوک در مقایسه با ۲۱.۵ ساعت در ماه در TikTok و ۷.۵ ساعت در ماه در اینستاگرام  وقت می گذرانند. YouTube با میانگین ۲۳.۱ ساعت در ماه برای هر کاربر ، پربیننده ترین برنامه پخش استریم و فیلم به حساب می آید.

کاربران اینترنت بیشتر وقت خود را صرف دسترسی به رسانه های اجتماعی از طریق دستگاه های تلفن همراه می کنند – بیش از دو ساعت در روز و به طور متوسط ​​هفت حساب شبکه های اجتماعی برای هر کاربر اینترنت وجود دارد.

فیس بوک در این کارزار کاملاً مسلط بر اوضاع است و چهار اسلات برتر کاربران فعال ماهانه را در اختیار دارد. پیشتاز این لیست فیس بوک است و پس از آن به ترتیب ، WhatsApp ، Facebook Messenger و Instagram قرار دارند.

آمازون در رتبه های پنجم قرار دارد ، Twitter ، Netflix و TikTok بعد از آن در جدول قرار دارند. اگرچه به نظر می رسد TikTok تازه وارد با ۶۸۹ میلیون کاربر بسیار عقب است ، اما در سال ۲۰۲۰ برنامه شماره یک دانلود در شبکه های اجتماعی بود. تقریباً همه (۹۹.۷٪) کاربران TikTok از محدوده سنی ۱۶ تا ۶۴ سال می گویند که آنها حداقل از یک سیستم عامل اجتماعی دیگر نیز استفاده می کنند.

تقریباً همه آمریکایی ها (۹۷٪) تلفن همراه و ۹۶.۳٪ تلفن هوشمند دارند. با کمال تعجب فقط ۴.۱٪ صاحب تلفن همراه غیر هوشمند هستند. 

با وجود این رشد ، ۳۷.۶٪ از کاربران اینترنت در ایالات متحده هنوز مارک ها یا محصولات جدید را از طریق تبلیغات تلویزیونی کشف می کنند که نشان می دهد هنوز بازار برای کانال های تلویزیونی وجود دارد.

فقط ۲۵.۷٪ محصولات جدید را از طریق تبلیغات در شبکه های اجتماعی و ۲۳.۲٪ را از طریق تبلیغات در وب سایت ها کشف می کنند.

از طرفی موتورهای جستجو هنوز ۳۵.۳٪ و ۳۴٪ از کاربران اینترنت را قادر به کشف نام تجاری و محصولات جدید می کنند. بدیهی است که هنوز مسیری طولانی در پیش است تا رسانه های اجتماعی به کانال غالب کشف محصولات تبدیل شوند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها