اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اپل برای توسعه 6G متخصص استخدام می کند

0

اپل چند ماه پیش اولین آیفون های خود را با فناوری بی سیم 5G روانه بازار کرد. اکنون به دنبال شروع کار بر روی فناوری تلفن همراه نسل ششم یا 6G است ، این نشان می دهد که به جای اعتماد به شرکت های دیگر می خواهد در این فناوری پیشرو باشد.

این هفته شرکت مستقر در کوپرتینو ، کالیفرنیا ، آگهی های شغلی منتشر کرد که به دنبال مهندسین تحقیق سیستم بی سیم برای شبکه های نسل فعلی و بعدی بود. لیست ها مربوط به موقعیت های دفاتر اپل در سیلیکون ولی و سن دیگو است ، جایی که این شرکت در زمینه توسعه فناوری بی سیم و طراحی تراشه کار می کند.

اخیرا اپل برای جذب نیروی کار برای فناوری 6G آگهی استخدام منتشر کرده است در این آگهی آمده است: “شما یک فرصت منحصر به فرد و ارزشمند برای ساخت نسل بعدی فناوری بی سیم خواهید داشت که تأثیر زیادی بر محصولات آینده اپل خواهد داشت.” “در این نقش شما در مرکز یک گروه تحقیقاتی پیشرفته خواهید بود که مسئولیت ایجاد فن آوری های مختلف دسترسی رادیویی در دهه آینده را دارد.”

افرادی که برای این سمتها استخدام شده اند “تحقیق و طراحی سیستم های ارتباطی بی سیم نسل بعدی (6G) برای شبکه های دسترسی رادیویی” و “شرکت در مجامع صنعتی / دانشگاهی  درباره فناوری 6G خواهند بود”. ناظران صنعت انتظار ندارند که 6G تا حدود سال 2030 روانه بازار شود ، اما لیست های شغلی نشان می دهد که اپل می خواهد در اولین مراحل توسعه فناوری جدید پیش قدم شود. سخنگوی شرکت از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.
اواخر سال گذشته ، اپل به اتحادیه شرکت هایی پیوست که روی استاندارد 6G و سایر فناوری های تلفن همراه نسل بعدی کار می کنند. استانداردها و زمان بندی 6G هنوز کاملاً مشخص نیست ، اما برخی از تحلیلگران می گویند این فناوری می تواند سرعتهای بیش از 100 برابر سریعتر از 5G را فعال کند.

لیست های شغلی نشانه دیگری از فشار مستمر اپل به توسعه فناوری بیشتر در داخل آمریکاست. این شرکت پردازنده های اصلی را برای آیفون و آی پد طراحی کرده و سال گذشته این تلاش را برای Mac نیز گسترش داده است. همچنین علاوه بر تراشه های بی سیم AirPods ، Apple Watch و داده های دقیق موقعیت ، کار بر روی صفحه نمایش های سفارشی و فناوری های دوربین خود را نیز افزایش داده است.

اگرچه اپل در حال آماده سازی برای تبدیل شدن به یک بازیگر اصلی در فناوری 6G است ، اما برای استفاده کامل از 5G ، فناوری که هنوز در ابتدای توسعه است ، کارهای زیادی در پیش دارد. این شرکت 5G را به سایر دستگاه ها مانند Apple Watch و iPad گسترش نداده است و چندین گوشی آیفون به فروش می رساند که از فناوری قدیمی 4G استفاده می کنند.

پیام بگذارید