پسورد هایی که در وب تاریک شناسایی می شوند!

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
وب تاریک

به گزارش تماس نیوز از هافینگتون پست، تاکنون ، احتمالاً با توصیه های رایج مربوط به گذرواژه های آنلاین آشنا هستید. مانند: از توالی اعداد استفاده نکنید. از نام خود استفاده نکنید از رمز ورود یکسان برای همه حسابهای خود استفاده نکنید. و هنوز هم ، علی رغم توصیه های مکرر متخصصان در مورد چنین نکاتی سال به سال ، اکثر مردم آنها را نادیده می گیرند.

طبق گزارش بررسی های نقض داده های Verizon در سال ۲۰۱۷ ، حدود ۸۱٪ از نقض داده های مربوط به هک، از امنیت ضعیف رمز عبور ناشی می شود. و با افزایش کار و یادگیری از راه دور در پی همه گیری کرونا ، این یک عادت بد است که باید در آن تجدید شود.

ID Agent ، یک شرکت نظارت بر وب تاریک متعلق به شرکت نرم افزاری فناوری اطلاعات Kaseya ، می گوید که رایج ترین رمزهای عبور دزدیده شده در وب تاریک را در سال ۲۰۲۰ بر اساس اسکن تقریبا ۳ میلیون رمز عبور شناسایی کرده است.

می پرسید وب تاریک چیست؟ وب تاریک بخشی از وب عمیق است ، منطقه ای از اینترنت که فهرست نمی شود و توسط  موتور های جستجو شناسایی نمی شود.

banner

مایک پوگلیا ، مدیر ارشد استراتژی Kaseya ، گفت: “وب تاریک فقط از طریق یک مرورگر خاص قابل دسترسی است که ناشناس بودن کاربران را فراهم می کند.” “اگرچه همه مطالب موجود در وب تاریک مخرب نیستند ، اما مجرمان اینترنتی از وب تاریک برای اهداف مختلف غیرقانونی ، از جمله فروش مدارک استفاده می کنند.”

۲۰ رمزعبور متداول موجود در وب تاریک

ID Agent بر اساس ۲۵۰ رمز عبور برتر که در وب تاریک کشف کرده است ، گفت که متداول ترین دسته هایی که برای تولید این رمزهای عبور استفاده می شود شامل رشته های متوالی اعداد ، نام ها ، منابع ورزشی ، افراد یا شخصیت های معروف و موارد دیگر است.

به گفته این شرکت ، پنجاه و نه درصد آمریکایی ها از نام یا تولد شخص در گذرواژه خود استفاده می کنند ، در حالی که ۳۳٪ از نام حیوان خانگی و ۲۲٪ از نام شخصی خود استفاده می کنند. یک کاربر عادی نیز از رمز عبور بد خود ۱۴ بار استفاده مجدد می کند.

در اینجا نگاهی می اندازیم به ۲۰ رمز ورود برتر یافت شده در وب تاریک در سال ۲۰۲۰:

 

 1. ۱۲۳۴۵۶
 2. password
 3. ۱۲۳۴۵۶۷۸
 4. ۱۲۳۴۱۲۳۴
 5. ۱asdasdasdasd
 6. Qwerty123
 7. Password1
 8. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹
 9. Qwerty1
 10. :۱۲۳۴۵۶۷۸secret
 11. Abc123
 12. ۱۱۱۱۱۱
 13. stratfor
 14. lemonfish
 15. sunshine
 16. ۱۲۳۱۲۳۱۲۳
 17. ۱۲۳۴۵۶۷۸۹۰
 18. Password123
 19. ۱۲۳۱۲۳
 20. ۱۲۳۴۵۶۷

این تجزیه و تحلیل همچنین رایج ترین کلمات مورد استفاده در انواع مختلف رمزهای عبور را شناسایی کرد. به عنوان مثال ، متوجه شد که “maggie” رایج ترین نام در میان ۲۵۰ رمز عبور برتر در وب تاریک است. دوستداران ورزش دوست دارند کلمه “بیس بال” را اغلب در رمزهای عبور خود وارد کنند. “نیویورک” بیشتر در میان شهرهایی که مورد استفاده قرار می گرفت ، پیدا شد و “کلوچه” رایج ترین کلمه غذایی بود.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi