اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

راه اندازی اولین دیتاسنتر مایکروسافت در اندونزی

0 14

به گزارش تماس نیوز از ZDNet، مایکروسافت به عنوان بخشی از طرح Berdayakan Ekonomi Digital Indonesia اعلام کرد که اولین منطقه مرکز داده خود را در اندونزی تاسیس کرده است.

این ابتکار توسط مایکروسافت بعنوان تعهدی برای پیشبرد رشد و تحول دیجیتال برای اندونزی ، اکوسیستم توسعه دهنده و استارتاپ ها ، شرکتها و بخش عمومی معرفی می شود. و معتقد است که با سرمایه گذاری های خود بالغ بر 6.3 میلیارد دلار درآمد و حدود 60،000 شغل را به اقتصاد محلی کمک می کند.

همچنین مایکروسافت در نظر دارد، مهارت 3 میلیون اندونزیایی دیگر را برای دستیابی به هدف خود در رسیدن به بیش از 24 میلیون نفر از مردم محلی تا پایان سال 2021 ، از طریق برنامه های مهارتی خود که بر روی ابر ، امنیت سایبری و هوش مصنوعی متمرکز است ، انجام دهد. این ابتکار همکاری با چهار دانشگاه و وزارت ارتباطات و اطلاعات میسر شده است. مایکروسافت خود دارای بیش از 150 کارمند و 7000 شریک در بیش از 17000 جزیره اندونزی است.

جانی جی پلات ، وزیر ارتباطات و اطلاعات اندونزی گفت: “سرمایه گذاری مایکروسافت برای ایجاد مراکز داده محلی ، مهارت دیجیتال و همکاری با دولت اندونزی از نوآوری محلی ، بهبود اقتصادی و تحول دیجیتال پشتیبانی خواهد کرد.”

“وزارت ارتباطات و اطلاعات از برنامه های مایکروسافت برای ایجاد یک منطقه مرکز داده محلی با خدمات ابر بسیار مطمئن و سازگار استقبال می کند ، که به نفع مشاغل محلی ، دولت و افراد در تمام بخش ها خواهد بود.

مایکروسافت در سراسر جهان دارای بیش از 60 منطقه مرکز داده و دیتاسنتر است. تأسیسات اندونزی از مناطق در دسترسی Azure برخوردار است که مکانهای فیزیکی منحصر به فردی هستند که به برق ، شبکه و سرمایش مستقل مجهز هستند. همچنین از اهداف اصلی این شرکت پشتیبانی خواهد کرد ، از جمله می توان به تعهد آن شرکت برای تغییر 100٪ انرژی تجدیدپذیر در مراکز داده مایکروسافت تا سال 2025 اشاره کرد.

مایکروسافت در ماه اکتبر اعلام کرد حال برنامه ریزی برای “سرمایه گذاری قابل توجه” در کشور تایوان برای کمک به توسعه مهارت های دیجیتال برای بیش از 200000 نفر تا سال 2024 است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/PShdg
پیام بگذارید