اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

داگلاس انگلبارت، مخترع ماوس

0 7

تأثیر داگلاس انگلبارت بر فناوری

داگلاس انگلبارت بیشتر به خاطر نقش خود در اختراع ماوس مشهور است (به همراه مهندس ارشد خود در موسسه تحقیقاتی استنفورد ، بیل انگلیس ، که اولین نمونه اولیه ماوس را ساخت). در زمانی که بسیاری از افراد به صفحه های لمسی روی می آورند ، ماوس همچنان پرکاربردترین دستگاه جانبی در سه دهه گذشته است.

اما ماوس قطعه کوچکی از پروژه بزرگتر انگلبارت ، سیستم oN-Line بود. برخی از رونمایی از NLS در کنفرانس مشترک رایانه ای پاییز 1968 در سانفرانسیسکو “مادر همه نسخه های نمایشی” نامیده می شوند ، زیرا این کنفرانس ویدیویی ، همکاری شبکه ای ، ماوس ، پیوندهای  هایپر لینک و ویرایش متن را در یک مجموعه  ارائه قرار داده است. این فناوری ها اکنون ساختار اصلی آنچه را که ما به عنوان رایانه مدرن تصور می کنیم ، تشکیل می دهند.

در حالی که ثابت شد ماوس بیشترین کلیک و لمس را به خود اختصاص داده است اما یک نفر وجود داشت که طراحی انگلبارت را زیر سوال می برد – به طور خاص ، ماوس چه تعداد دکمه باید داشته باشد؟ در دنیای کنونی بیشتر ماوسها روی سه دکمه (چپ و راست و دکمه وسط یصورت اسکرول) . اما استیو جابز، مرد بزرگ فناوری مکنتاش تمام اصرارش بر یک دکمه بود.

اولین ماوس اختراع داگلاس انگلبارت
اولین نمونه ماوس کامپیوتر که توسط داگلاس انگلبارت در سال 1368 ارائه شد.

او الان کجاست؟

ماوس Engelbart خیلی زودتر از زمانی بود تا بتواند از ایده خود سود ببرد. به گزارش بی بی سی ، حق ثبت اختراع وی در سال 1987 منقضی شد و هرگز از آن حق امتیاز دریافت نکرد.

پس از نمایش معروف وی در سال 1968 ، انگلبارت تا سال 1977 در انستیتوی تحقیقاتی استنفورد باقی ماند ، زمانی که NLS و مرکز تحقیقات افزودن (ARC) به شرکتی فروخته شدند که در نهایت توسط مک دانل داگلاس خریداری شد. وی در سال 1989 از مک دونل داگلاس بازنشسته شد و موسسه غیرانتفاعی Bootstrap را که اکنون با نام موسسه داگلاس انگل بارت شناخته می شود ، تشکیل داد ، سازمانی که به ترویج رویکرد جمعی برای حل مشکلات اختصاص دارد. در سال 2007 ، او سلطنت DEI را به دخترش ، کریستینا انگلبارت تحویل داد ، و اکنون به عنوان مدیر ممتاز موسسه خدمت می کند.

سخنان حکیمانه:

“من تصمیمی گرفتم که حداکثر سهم خود را در پیشرفت بشر به کار ببرم. اما من چه کار می کردم؟ مشکلات بسیار پیچیده ای در جهان وجود داشت. اوضاع در چنین مقیاسی گسترده ای تغییر می کرد. فهمیدم که ما برای کار جمعی برای حل مشکلات پیچیده به سطح جدیدی از درک و توانایی گروهی نیاز داریم. “

لینک کوتاه : https://bittly.ir/KI2RE
پیام بگذارید