بانک روسیه آزمایش روبل دیجیتال را در ۲۰۲۲ شروع خواهد کرد

by ناصر. ش
۰ comment
روبل دیجیتال

بانک مرکزی روسیه امیدوار است تا پایان ۲۰۲۱، نمونه‌ی اولیه‌ی پلتفرم روبل دیجیتال را کامل کند.

چهارشنبه آژانس خبری محلی Prime خبر داد که معاون بانک مرکزی روسیه، الکسی زابتکین، گفته است این بانک برنامه دارد نمونه‌ی اولیه‌ی روبل دیجیتال را تا پایان ۲۰۲۱ تمام کند.

زابتکین این برنامه را در رویداد آنلاینی که به میزبانی مدرسه‌ی اقتصادی جدید مسکو میزبانی می‌شد، اعلام کرد. او گفت نمونه‌ی اولیه از «تراکنش‌ واقعی» پشتیبانی نمی‌کند و تنها نقطه‌ی شروعی برای ساخت اکوسیستم است. زابتکین می‌گوید:

براساس این نمونه‌ی اولیه که شامل به‌سازی می‌شود، در سال آینده کارهای آزمایشی را انجام می‌دهیم.

بانک مرکزی روسیه به‌طور رسمی برنامه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را در اواخر ۲۰۲۰ اعلام و اکتبر گذشته مقاله‌ی مشاوره‌ای توسعه‌ی روبل دیجیتال را منتشر کرده بود. ژانویه، مؤسسه‌ی بانک‌های روسیه بازخورد خود را از این پروژه منتشر کردند و هشدار دادند که مدل پیشنهادی بانک روسیه شامل ریسک‌های مرتبط با امنیت سایبری و کلاهبرداری است.

فوریه، معاون اول بانک مرکزی روسیه، اولگا اسکوروبوگاتووا، اعلام کرد این بانک برنامه دارد مدل مفهومی روبل دیجیتال را توسعه بدهد. او گفت بانک امکان گرفتن کارمزد بین والت‌های روبل دیجیتال را حذف نکرده است.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi