اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

شرکت وان وب، 36 ماهواره را برای گسترش اینترنت به فضا فرستاد

پرواز ST30 ، دومین مأموریت تجاری Vostochny Cosmodrome که توسط Arianespace و شرکت وابسته به آن Starsem انجام شده است ، 36 ماهواره OneWeb را در مدار تقریبا قطبی و در ارتفاع 450 کیلومتری قرار می دهدو پس از جدایی ماهواره برها ، ماهواره ها خود را به مدار عملیاتی و مورد نظر می رسانند.

0

شش ماهواره اول OneWeb با موفقیت توسط Arianespace در Soyuz Flight VS21 از گویان فرانسه در 27 فوریه 2019 در مدار قرار گرفتند. در 7 فوریه سال 2020 ، Arianespace و شرکت وابسته به Starsem با موفقیت 34 ماهواره OneWeb را از Cosmodrome Baikonur در Soyuz Flight ST27 پرتاب کردند. در 21 مارس 2020 ، تیم با موفقیت 34 ماهواره دیگر را در پرواز ST28 سایوز تحویل مدار داد. در 18 دسامبر سال 2020 ، اولین سایوز از Vostochny با موفقیت در مدار 36 ماهواره در پرواز ST29 قرار گرفت.

ماموریت OneWeb این است که با ایجاد یک بستر اتصال جهانی از طریق ماهواره، اینترنت را برای همه جای کره زمین گستش دهد.  ماهواره OneWeb خدمات اتصال سریع و با تأخیر کم را به طیف گسترده ای از بخش های مشتری، از جمله مشتریان سازمانی ، دولتی ، دریایی و هواپیمایی ارائه می دهد. OneWeb به دنبال ایجاد اتصال به هر منطقه غیر متصل به شبکه جهانی، که امکان اتصال از طریق فیبر نوری وجود ندارد داشته باشد و از این طریق شکاف دیجیتال را برطرف کند.

پس از استقرار ، ماهواره های OneWeb پایانه های کاربری را قادر می سازد که بتوانند پوشش 3G ، LTE ، 5G و Wi-Fi را بوجود بیاورند و دسترسی سریع را از طریق هوا ، دریا و خشکی در سطح جهان فراهم کنند.

در سال 2021 ، این شرکت متمرکز بر برامه ریزی ماهواره، برای راه اندازی خدمات تجاری از اواخر سال 2021 به انگلیس ، آلاسکا ، کانادا ، اروپای شمالی ، گرینلند ، ایسلند و دریاهای قطب شمال است.

ماهواره های OneWeb، یک سرمایه گذاری مشترک بین OneWeb وبخش فضایی و دفاعی شرکت ایرباس است،  این ماهواره ها به لطف فرآیند تولید ماهواره های پیشرفته ساخته شده اند که می تواند روزانه تا دو ماهواره در یک خط تولید سری اختصاصی ،مونتاژ، تلفیق و آزمایش شوند. این مرکز با سرعت کامل ، در دستورالعمل های همه گیر ویروس کرونا ، ساخت ماهواره هایی که اکنون آزمایش شده و آماده هستند در حال کار هستند.

با پرتاب 36 ماهواره OneWeb در پرواز ST30 ، آریان اسپیس در مجموع 276 فضاپیما در مدار زمین قرار گرفته است.

پیام بگذارید