شیائومی Mi Mix اولین گوشی هوشمندی است که لنزهای مایع را به خدمت گرفته است

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
گوشی شیائومی با لنز مایع

شیائومی گوشی جدید Mi Mix را در تاریخ ۲۹ مارس عرضه می کند و این شرکت برخی از ویژگی های منحصر به فرد خود این گوشی را فاش کرده است. جالبترین بخش اینجاست که گوشی Mi Mix دارای یک لنز مایع است که اولین بار در دنیای گوشی های هوشمند رخ می دهد.

لنز مایع حاوی مایعی با درجه نوری است و به صورت مکانیکی یا الکترونیکی کنترل می شود. برخلاف لنزهای سنتی که سفت و محکم هستند ، لنزهای مایع، کششی هستند و می توانند به سرعت فاصله کانونی را تغییر دهند. همچنین در مقایسه با لنزهای سنتی فضای کمتری را اشغال می کنند.

طبق گفته مدیرعامل شیائومی، لی جون ، لنز مایع تولید شده خود شرکت از طریق یک موتور کنترل می شود تا به فوکوس دقیق و سریع دست یابد. مایع شفافی توسط یک فیلم نازک که لنز را تشکیل می دهد امکان تغییر سریع فاصله کانونی و فوکوس را بدون بهم ریختگی تصویر و اعوجاج فراهم می کند.

شیائومی این فناوری را با نحوه دیدن چشم انسان مقایسه می کند و می گوید ، سرعت تغییر شکل لنز مایع بسیار سریعتر از کنترل های مکانیکی یک لنز نوری سنتی است و سرعت تمرکز را بسیار بهبود می بخشد. و نشان داد که این لنز هم می تواند عکس های ماکرو و هم تله را فعال کند.

banner

علاوه بر این ، شیائومی ادعا می کند که سیال نوری دارای انتقال نور زیاد ، پراکندگی بسیار کم و مقاومت در برابر عوامل محیطی مقاوم است.

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi