اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

شیائومی Mi Mix اولین گوشی هوشمندی است که لنزهای مایع را به خدمت گرفته است

0

شیائومی گوشی جدید Mi Mix را در تاریخ 29 مارس عرضه می کند و این شرکت برخی از ویژگی های منحصر به فرد خود این گوشی را فاش کرده است. جالبترین بخش اینجاست که گوشی Mi Mix دارای یک لنز مایع است که اولین بار در دنیای گوشی های هوشمند رخ می دهد.

لنز مایع حاوی مایعی با درجه نوری است و به صورت مکانیکی یا الکترونیکی کنترل می شود. برخلاف لنزهای سنتی که سفت و محکم هستند ، لنزهای مایع، کششی هستند و می توانند به سرعت فاصله کانونی را تغییر دهند. همچنین در مقایسه با لنزهای سنتی فضای کمتری را اشغال می کنند.

طبق گفته مدیرعامل شیائومی، لی جون ، لنز مایع تولید شده خود شرکت از طریق یک موتور کنترل می شود تا به فوکوس دقیق و سریع دست یابد. مایع شفافی توسط یک فیلم نازک که لنز را تشکیل می دهد امکان تغییر سریع فاصله کانونی و فوکوس را بدون بهم ریختگی تصویر و اعوجاج فراهم می کند.

شیائومی این فناوری را با نحوه دیدن چشم انسان مقایسه می کند و می گوید ، سرعت تغییر شکل لنز مایع بسیار سریعتر از کنترل های مکانیکی یک لنز نوری سنتی است و سرعت تمرکز را بسیار بهبود می بخشد. و نشان داد که این لنز هم می تواند عکس های ماکرو و هم تله را فعال کند.

علاوه بر این ، شیائومی ادعا می کند که سیال نوری دارای انتقال نور زیاد ، پراکندگی بسیار کم و مقاومت در برابر عوامل محیطی مقاوم است.

پیام بگذارید