اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

فاش شدن اطلاعات شخصی 533 میلیون نفر از کاربران فیسبوک در اینترنت

اطلاعات شخصی بیش از 533 میلیون کاربر فیس بوک از 106 کشور شامل 32 میلیون رکورد در ایالات متحده ، 11 میلیون کاربر در انگلیس ،6 میلیون کاربر در هند و 302 هزار نفر کاربران ایرانی است. این اطلاعات شامل شماره تلفن ، شناسه فیس بوک ، نام کامل ، محل زندگی ، تاریخ تولد و آدرس ایمیل است.

0

به گفته آلون گال ، مدیر ارشد اطلاعات شرکت اطلاعات جرایم اینترنتی هادسون راک ، که برای اولین بار، دو سال پیش نشتی اطلاعات را کشف کرده است شامل اطلاعات ارزشمندی است که مجرمان سایبری از آن برای جعل هویت خود استفاده می کنند یا آنها را برای کلاهبرداری از سیستم ها بکار می گیرند. کل این اطلاعات روز شنبه بصورت آنلای در اینترنت قرار گرفته است.

اطعلات بسرقت رفته کاربران فیس بوک

گال به اینسایدر گفت: “یک پایگاه داده با همان اندازه که حاوی اطلاعات خصوصی مانند شماره تلفن بسیاری از کاربران فیس بوک است ، قطعاً منجر به سو استفاده بازیگران بد از داده ها برای انجام حملات مهندسی اجتماعی [یا] تلاش برای هک می شود.”

 

اطلاعات شخصی بیش از 533 میلیون کاربر فیس بوک از 106 کشور شامل 32 میلیون رکورد در ایالات متحده ، 11 میلیون کاربر در انگلیس ،6 میلیون کاربر در هند و 302 هزار نفر کاربران ایرانی است.

 

گال برای اولین بار در ژانویه هنگامی که کاربری در همان انجمن هک، یک ربات اتوماتیک را تبلیغ می کرد، می توانست شماره تلفن صدها میلیون کاربر فیس بوک را در ازای دریافت کمی پول ارائه دهدکشف کرد. “مادربرد” در آن زمان از وجود این ربات خبر داد و اصلی بودن داده های آن را تأیید کرد.

 

 

اکنون ، کل مجموعه داده به صورت رایگان در تالار گفتمان هک ارسال شده است و به طور گسترده ای در دسترس هر کسی با مهارت های ابتدایی قرار دارد.

پیام بگذارید