فاش شدن اطلاعات شخصی ۵۳۳ میلیون نفر از کاربران فیسبوک در اینترنت

by ناصر. ش
۱ comment
فیس بوک

به گفته آلون گال ، مدیر ارشد اطلاعات شرکت اطلاعات جرایم اینترنتی هادسون راک ، که برای اولین بار، دو سال پیش نشتی اطلاعات را کشف کرده است شامل اطلاعات ارزشمندی است که مجرمان سایبری از آن برای جعل هویت خود استفاده می کنند یا آنها را برای کلاهبرداری از سیستم ها بکار می گیرند. کل این اطلاعات روز شنبه بصورت آنلای در اینترنت قرار گرفته است.

اطعلات بسرقت رفته کاربران فیس بوک

گال به اینسایدر گفت: “یک پایگاه داده با همان اندازه که حاوی اطلاعات خصوصی مانند شماره تلفن بسیاری از کاربران فیس بوک است ، قطعاً منجر به سو استفاده بازیگران بد از داده ها برای انجام حملات مهندسی اجتماعی [یا] تلاش برای هک می شود.”

banner

 

اطلاعات شخصی بیش از ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک از ۱۰۶ کشور شامل ۳۲ میلیون رکورد در ایالات متحده ، ۱۱ میلیون کاربر در انگلیس ،۶ میلیون کاربر در هند و ۳۰۲ هزار نفر کاربران ایرانی است.

 

گال برای اولین بار در ژانویه هنگامی که کاربری در همان انجمن هک، یک ربات اتوماتیک را تبلیغ می کرد، می توانست شماره تلفن صدها میلیون کاربر فیس بوک را در ازای دریافت کمی پول ارائه دهدکشف کرد. “مادربرد” در آن زمان از وجود این ربات خبر داد و اصلی بودن داده های آن را تأیید کرد.

 

 

اکنون ، کل مجموعه داده به صورت رایگان در تالار گفتمان هک ارسال شده است و به طور گسترده ای در دسترس هر کسی با مهارت های ابتدایی قرار دارد.

You may also like

۱ comment

اطلاعات شخصی 1.3 میلیون کاربر کلاب هاوس چند روز پس از آنکه LinkedIn و Facebook نیز با نقض داده ها روبرو شده اند به بیرون درز کرده است - تماس نیوز فروردین ۲۲, ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۹ ق٫ظ

[…] ، آدرس های ایمیل و سایر اطلاعات حساس ۵۳۳ میلیون کاربر فیس بوک در یک فروم ارسال شده […]

Reply

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها