سیگیت اولین شرکتی است که ۳ زتابایت حافظه ذخیره سازی هارد را به نام خود ثبت کرد

by ناصر. ش
۰ comment
هارد دیسک

در دنیای فناوری و در گیر و دار رقابت برای ارائه بالاترین ظرفیت ذخیره ساز های HDD بهتر است نگاهی به اعداد و ارقامی که شرکت سیگیت ارئه می دهد بیاندازید، Seagate اولین شرکتی است که ۳ زتابایت ظرفیت ذخیره سازی هارد دیسک را به نام خود ثبت کرده است.

سیگیت ۳۶ سال طول کشید تا اولین zettabyte ظرفیت خود را اعلام کندکند ، که در مارس ۲۰۱۵ اتفاق افتاد. چهار سال بعد zettabyte بعدی  اعلام شد و ماه گذشته ، فقط دو سال بعد ، به ۳ zettabyte رسید.

مطمئناً سوالی که همه خواهند پرسید این است: zettabyte چقدر بزرگ است؟

همانطور که سیگیت توضیح می دهد ،  هر زتابایت برابر با ۱۰۰۰ اگزابایت و هر اگزابایت برابر با ۱۰۰۰ پتابایت است و هر پتابایت به ۱۰۰۰ ترابایت گفته می‌شود. یک زتابایت، فضای کافی برای ذخیره‌ی ۳۰ میلیارد فیلم ۴K یا ۶۰ میلیارد بازی ویدئویی یا ۷٫۵ تریلیون فایل موسیقی MP3 را ارائه می‌دهد. اگر ۳ زتابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی می‌خواهید، باید ۳۰۰ میلیون هارد درایو ۱۰ ترابایتی را به هم وصل کنید.

banner

نیاز ما به ذخیره سازی بیشتر هرروزه در حال افزایش است ، با برآوردهای فعلی پیش بینی می شود که جهان تا سال ۲۰۲۵ حدود ۱۷۵ زتابایت داده در سال تولید کند. اتومبیل های خودران تنها ۳۲ ترابایت در روز دارند ، یک شرکت ذخیره سازی مانند سیگیت ، می تواند تقاضا را برای حجم و ظرفیت بیشتری پاسخگو باشد و در عین حال اندازه درایوهایی را که حمل می کند نیز افزایش دهد.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها