اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

سیگیت اولین شرکتی است که 3 زتابایت حافظه ذخیره سازی هارد را به نام خود ثبت کرد

0

در دنیای فناوری و در گیر و دار رقابت برای ارائه بالاترین ظرفیت ذخیره ساز های HDD بهتر است نگاهی به اعداد و ارقامی که شرکت سیگیت ارئه می دهد بیاندازید، Seagate اولین شرکتی است که 3 زتابایت ظرفیت ذخیره سازی هارد دیسک را به نام خود ثبت کرده است.

سیگیت 36 سال طول کشید تا اولین zettabyte ظرفیت خود را اعلام کندکند ، که در مارس 2015 اتفاق افتاد. چهار سال بعد zettabyte بعدی  اعلام شد و ماه گذشته ، فقط دو سال بعد ، به 3 zettabyte رسید.

مطمئناً سوالی که همه خواهند پرسید این است: zettabyte چقدر بزرگ است؟

همانطور که سیگیت توضیح می دهد ،  هر زتابایت برابر با ۱۰۰۰ اگزابایت و هر اگزابایت برابر با ۱۰۰۰ پتابایت است و هر پتابایت به ۱۰۰۰ ترابایت گفته می‌شود. یک زتابایت، فضای کافی برای ذخیره‌ی ۳۰ میلیارد فیلم 4K یا ۶۰ میلیارد بازی ویدئویی یا ۷٫۵ تریلیون فایل موسیقی MP3 را ارائه می‌دهد. اگر ۳ زتابایت حافظه‌ی ذخیره‌سازی می‌خواهید، باید ۳۰۰ میلیون هارد درایو ۱۰ ترابایتی را به هم وصل کنید.

نیاز ما به ذخیره سازی بیشتر هرروزه در حال افزایش است ، با برآوردهای فعلی پیش بینی می شود که جهان تا سال 2025 حدود 175 زتابایت داده در سال تولید کند. اتومبیل های خودران تنها 32 ترابایت در روز دارند ، یک شرکت ذخیره سازی مانند سیگیت ، می تواند تقاضا را برای حجم و ظرفیت بیشتری پاسخگو باشد و در عین حال اندازه درایوهایی را که حمل می کند نیز افزایش دهد.

پیام بگذارید