اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اینستاگرام 79٪ از اطلاعات شخصی شما را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد

0

اینستاگرام، یکی از اعتیاد آورترین برنامه ها در تلفن های هوشمند ما است – اما به نظر می رسد اینستاگرام برای کسانی که از آن استفاده می کنند یک کابوس حریم خصوصی است. این یافته های تجزیه و تحلیل جدید از تهاجمی ترین برنامه ها است که به طور معمول توسط تجارت اینترنتی pCloud استفاده می شود. pCloud از طیف وسیعی از برچسب های حریم خصوصی جدید که توسط اپل از طریق App Store خود ارائه شده است ، استفاده کرد که برای کمک به تصمیم گیری مصرف کنندگان، برای دیدن مقدار اطلاعات شخصی کاربر جمع آوری شده و با دیگران به اشتراک گذاشته شده است.

به طور متوسط ​​، حدود نیمی از محبوب ترین برنامه ها، داده های کاربر را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارند. اما اینستاگرام ، فیس بوک و لینکدین بدترین مجرمان این حوزه هستند. اینستاگرام به ویژه در راس این لیست قرار گرفته است.

pCloud در تجزیه و تحلیل خود می گوید: “جای تعجب نیست که محتوای تبلیغاتی زیادی در خوراک شما وجود دارد.” “با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه ، این نگران کننده است که اینستاگرام مرکزی برای به اشتراک گذاشتن میزان بالایی از داده های کاربران از همه جا بی خبر خود است.”

شیوه های جمع آوری و به اشتراک گذاری داده های اینستاگرام به طور پیش فرض بسیاری از هشدارهای مربوط به برچسب حریم خصوصی اپل را نقض می کند ، از جمله ارائه اطلاعات به اشخاص ثالث در مورد خرید و مکان کاربر و همچنین اطلاعات تماس. همچنین اگر دقت نکنید ، سابقه جستجو و مرور خود را با دیگران به اشتراک گذاشته و شناسه های شخصی و داده های استفاده شده خود را مشاهده خواهید کرد.

اما این فقط داده های شخصی شما نیست که اینستاگرام با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد: همچنین جزئیاتی را در مورد افرادی که با آنها در ارتباط هستید به شما می دهد ، به این معنی که آنها یک اثر شبکه ایجاد می کنند.

فیس بوک در رده دوم ، که متعلق به همان شرکت مادر است ، همان کار را می کند – از بین 50 نظرسنجی شده توسط pCloud ، تنها دو برنامه است که این کار را انجام می دهد. در مجموع ، 79 درصد از اطلاعات شخصی خیره کننده هر بار که برنامه را باز می کنند ، برای مرور طیف وسیعی از عکس ها ، فیلم ها و استوری های دوستان ارسال شده در اینستاگرام ، به اشخاص ثالث داده می شود.

pCloud می گوید: “اگرچه می توان به این برنامه ها اطمینان داد كه هیچ كار مخربی در اطلاعات شما انجام نمی دهند، اما افراد زیادی در آنجا هستند كه نگران این هستند كه داده ها به نوعی رهگیری شود.

pCloud همچنین 100 مورد از محبوب ترین برنامه ها را در سراسر جهان برای ارزیابی میزان تهاجمی بودن آنها رتبه بندی کرد و دریافت که اینستاگرام نیز در صدر لیست است. در کل ، 62٪ داده ها برای استفاده در مواد بازاریابی برای کاربران در اشخاص ثالث به اشتراک گذاشته می شود. فیس بوک ، دوباره ، رتبه دوم است و 55٪ داده ها برای اهداف بازاریابی توسط شرکت های دیگری به غیر از خود فیس بوک استفاده می شود.

به همین ترتیب ، وقتی صحبت از استفاده شخص اول می شود ، یا اینستاگرام تصمیم می گیرد داده های شما را ردیابی کند تا بداند شما چگونه از این برنامه استفاده می کنید و می تواند پیشنهادهایی برای بهبود آن ارائه دهد ، برنامه اشتراک عکس متعلق به فیس بوک یک بزهکار به تمام معنا است.

اینستاگرام در رتبه بندی افرادی که داده ها را برای منافع خود جمع می کنند ، پس از شرکت مادر خود قرار دارد و 86 درصد از داده های کاربر در این شرکت استفاده می شود.

انواع چیزهایی که اینستاگرام جمع می کند مشابه همه مواردی است که با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد ، اما همچنین شامل دسته “سایر داده ها” اپل است.

حجم و نوع داده هایی که اینستاگرام و سایر برنامه ها در حال جمع آوری و به اشتراک گذاری دارند ، ممکن است برای برخی تعجب آور باشد ، اما به سادگی برای دوره این روزهای اینترنت قابل تامل است.  pCloud پیشنهاد می کند که اگر مشتاق نیستید اطلاعاتی از این قبیل را با دیگران به اشتراک بگذارید ، گزینه های دیگری وجود دارد. برخی از امن ترین برنامه ها برای محافظت از اطلاعات شخصی کاربران در برابر به اشتراک گذاشتن با اشخاص ثالث ، شامل نام های آشنایی مانند سیگنال و تلگرام است ، در حالی که Discord برای حفظ حریم خصوصی آن نیز بسیار بالا است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/g442O QR:  اینستاگرام 79٪ از اطلاعات شخصی شما را با اشخاص ثالث به اشتراک می گذارد

پیام بگذارید