تلاش ناموفق برای کشتن اینترنت

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
AWS

FBI یک مرد تگزاسی را دستگیر کرد که گفته می شود قصد داشت یک مرکز داده آمازون را منفجر کند در تلاش برای “کشتن حدود ۷۰٪ از اینترنت” و سقوط “الیگارشی” یک مرکز داده اصلی در ایالات متحده

به گفته وزارت دادگستری ، ست آرون پندلی ، اهل ویچیتا فالز ، تگزاس ، روز پنجشنبه پس از تلاش برای بدست آوردن یک وسیله منفجره از یک عامل مخفی FBI در فورت ورث – با هدف تخریب مرکز خدمات وب آمازون در ویرجینیا ، بازداشت شد. به گفته مقامات وزارت دفاع ، ادعا می شود که پندلی از شرکت در حمله به پایتخت آمریکا در ۶ ژانویه مباهات می کرده و می خواست که مرکز AWS را بمب گذاری کند زیرا معتقد بود که این مرکز به FBI ، CIA و سایر آژانس های فدرال خدمات می دهد.

پندلی ، ۲۸ ساله ، متهم به تلاش سو قصد برای تخریب ساختمان با مواد منفجره شد. به گفته مقامات فدرال ، در صورت مجرم بودن ، وی ۲۰ سال زندان فدرال در انتظار اوست.

به گفته وزارت دفاع ، در اواخر ژانویه ، پندلی شروع به استفاده از برنامه پیام رمزگذاری شده Signal برای برقراری ارتباط با یک منبع محرمانه FBI کرد. این منبع به محققان FBI گفت که ادعا می شود پندلی گفته است که قصد دارد از مواد منفجره پلاستیکی C-4 برای منفجر کردن تأسیسات AWS در ویرجینیا استفاده کند. منبع محرمانه FBI در تاریخ ۳۱ مارس ، پندلی را به شخصی متصل کرد که ادعا می کرد تهیه کننده مواد منفجره است (اما در واقع یک مامور مخفی FBI بود). در ۸ آوریل ، پندلی پس از دریافت آنچه فکر می کرد مواد منفجره از طرف مأمور است اما در واقع یک تله بود ، دستگیر شد.

banner

آمازون وب سرویس ها در بیانیه ای از FBI برای کار در تحقیقات تشکر کرد. سخنگوی این سازمان گفت: “ما ایمنی و امنیت کارمندان و داده های مشتری خود را به طرز باورنکردنی جدی می گیریم و به طور مداوم بردارهای مختلف را برای هرگونه تهدید احتمالی بررسی می کنیم.” “ما همچنان این هوشیاری را در مورد کارمندان و مشتریان خود حفظ خواهیم کرد.”

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi