اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

تلاش ناموفق برای کشتن اینترنت

0

FBI یک مرد تگزاسی را دستگیر کرد که گفته می شود قصد داشت یک مرکز داده آمازون را منفجر کند در تلاش برای “کشتن حدود 70٪ از اینترنت” و سقوط “الیگارشی” یک مرکز داده اصلی در ایالات متحده

به گفته وزارت دادگستری ، ست آرون پندلی ، اهل ویچیتا فالز ، تگزاس ، روز پنجشنبه پس از تلاش برای بدست آوردن یک وسیله منفجره از یک عامل مخفی FBI در فورت ورث – با هدف تخریب مرکز خدمات وب آمازون در ویرجینیا ، بازداشت شد. به گفته مقامات وزارت دفاع ، ادعا می شود كه پندلی از شركت در حمله به پایتخت آمریكا در 6 ژانویه مباهات می كرده و می خواست كه مركز AWS را بمب گذاری كند زیرا معتقد بود كه این مرکز به FBI ، CIA و سایر آژانس های فدرال خدمات می دهد.

پندلی ، 28 ساله ، متهم به تلاش سو قصد برای تخریب ساختمان با مواد منفجره شد. به گفته مقامات فدرال ، در صورت مجرم بودن ، وی 20 سال زندان فدرال در انتظار اوست.

به گفته وزارت دفاع ، در اواخر ژانویه ، پندلی شروع به استفاده از برنامه پیام رمزگذاری شده Signal برای برقراری ارتباط با یک منبع محرمانه FBI کرد. این منبع به محققان FBI گفت که ادعا می شود پندلی گفته است كه قصد دارد از مواد منفجره پلاستیكی C-4 برای منفجر كردن تأسیسات AWS در ویرجینیا استفاده كند. منبع محرمانه FBI در تاریخ 31 مارس ، پندلی را به شخصی متصل کرد که ادعا می کرد تهیه کننده مواد منفجره است (اما در واقع یک مامور مخفی FBI بود). در 8 آوریل ، پندلی پس از دریافت آنچه فکر می کرد مواد منفجره از طرف مأمور است اما در واقع یک تله بود ، دستگیر شد.

آمازون وب سرویس ها در بیانیه ای از FBI برای کار در تحقیقات تشکر کرد. سخنگوی این سازمان گفت: “ما ایمنی و امنیت کارمندان و داده های مشتری خود را به طرز باورنکردنی جدی می گیریم و به طور مداوم بردارهای مختلف را برای هرگونه تهدید احتمالی بررسی می کنیم.” “ما همچنان این هوشیاری را در مورد کارمندان و مشتریان خود حفظ خواهیم کرد.”

پیام بگذارید