اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

رویاهای تراشه بایدن با واقعیت پیچیدگی زنجیره تأمین روبرو هستند

0 8

برای درک چالش رئیس جمهور آمریکا، جو بایدن ، در تعدیل خودروسازان و سایر صنایع وابسته به کمبود نیمه هادی ، یک تراشه تهیه شده توسط یک شرکت آمریکایی را برای خودروی الکتریکی جدید هیوندای موتور شرکت ، IONIQ 5 در نظر بگیرید.

تولید تراشه یک سنسور تصویری دوربین که توسط On Semiconductor طراحی شده است ، در کارخانه ای در ایتالیا آغاز می شود ، جایی که ویفرهای سیلیکون خام با مدار پیچیده چاپ و آماده می شوند.

ویفرها ابتدا برای بسته بندی و آزمایش به تایوان ، سپس برای ذخیره سازی به سنگاپور ، سپس برای مونتاژ در واحد دوربین به چین و سرانجام قبل از رسیدن به کارخانجات خودروسازی هیوندای ، به مراکز  تامین کننده قطعات هیوندای در چین ارسال می شوند.

کمبود این سنسور تصویری منجر به بیکار شدن کارخانه هیوندای موتور در کره جنوبی شده است و آن را به عنوان جدیدترین خودروساز مبتلا به مشکلات جهانی عرضه که تولید بیشتر خودروسازان از جمله شرکت جنرال موتورز (GM.N)  و شرکت فورد موتور (FN) و فولکس واگن را که به آن وابسته اند را فلج کرده است.

مسیر پیچ در پیچ ساخت این سنسور تصویر، در نمودار زیر نشان می دهد که چقدر برای صنعت تراشه افزایش ظرفیت برای رفع کمبود فعلی و تقویت دوباره تراشه های ایالات متحده پیچیده است.

جو بایدن ، رئیس جمهور ایالات متحده ، روز دوشنبه با دعوت از مدیران صنعت نیمه هادی در واشنگتن درباره راه حل های بحران تراشه ها ، آخرین اقدام در تلاش برای تقویت صنعت تراشه های داخلی ، گفتگو کرد. او همچنین به عنوان بخشی از پیشنهاد زیرساخت 2 تریلیون دلاری خود ، 50 میلیارد دلار برای حمایت از تولید تراشه و تحقیقات پیشنهاد داده است که به گفته وی به ایالات متحده آمریکا کمک می کند تا در رقابت جهانی با چین پیروز شود.

بیشتر این پول احتمالاً صرف ساخت کارخانه های تراشه های پیشرفته چند میلیارد دلاری توسط اینتل ، سامسونگ و TSMC خواهد شد. اما مدیران این صنعت می گویند پرداختن به زنجیره تأمین گسترده بسیار مهم است و دولت بایدن با گزینه های پیچیده ای روبرو است كه عناصر آن را یارانه می دهد.

دیوید سامو ، معاون ارشد رئیس جمهور در ON Semiconductor ، به رویترز گفت: “تلاش برای بازسازی کل زنجیره تأمین از بالادست به پایین دست در یک مکان خاص امکان پذیر نیست”.و بسیار گران تمام می شود. “

در حال حاضر ایالات متحده تنها حدود 12٪ از ظرفیت تولید نیمه هادی در سراسر جهان را تشکیل می دهد ، در حالی که این میزان در سال 1990 حدود 37٪ بود

لینک کوتاه : https://bittly.ir/zP8s3
پیام بگذارید