تایم لیپسی ۳۷ ساله از کره زمین توسط گوگل ارت ساخته شد

by ناصر. ش
۰ comment
گوگل ارت

گوگل با بزرگترین به روزرسانی در طی چهار سال گذشته به Google Earth اجازه جدیدی می بخشد. برنامه نقشه برداری جهانی دیجیتال در حال به دست آوردن حالت زمانبندی گسترده ای است.که این امکان را به کاربران می دهد تا تغییرات مربوط به سیاره ما را طی تقریباً چهار دهه مشاهده کنند.

این ویژگی از سال ۱۹۸۵ گزارش ۲۴ میلیون عکس ماهواره ای را تهیه کرده و آنها را روی یک سطح ۴ بعدی کره زمین ترسیم می کند. به روزرسانی قبلی که در سال ۲۰۱۶ انجام شده بود تنها از پنج میلیون تصویر استفاده کرده است. این ویژگی timelapse Google Earth است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۳ معرفی شد.

کاربران می توانند مکان های خاصی را بر روی کره زمین انتخاب کنند تا به طور کامل مشاهده یا بزرگنمایی کنند و تغییرات جهان را مشاهده کنند. ویژگی timelapse نیز از مکانیک معمول Google Earth پیروی می کند ، بنابراین می توانید مکان های خاصی را در سراسر کره زمین تغییر دهید ، بزرگنمایی کنید و جستجو کنید.

banner

Google Earth همیشه یک روش سرگرم کننده برای تجسم جهان بوده است. اما تایم لپس تغییری را که کره زمین متحمل شده است ، به رخ می کشد. داده ها نیز همه اخبار بد را به نمایش نمی گذارند. برخی مناطق تحت فشارهای عظیمی قرار گرفته اند. اما تایم لپس زیبایی خانه آسمانی ما را نیز برجسته می کند.

گوگل خاطرنشان می کند که timelapse اکنون “بزرگترین فیلم روی کره زمین ، از سیاره ما” است. Google حدود ۸۰۰ کلیپ ۴K برای کسانی که تمایل به جزئیات بیشتر در مناطق خاص دارند بارگذاری کرده است. این موارد را می توان به صورت دو بعدی یا سه بعدی در YouTube بارگیری یا مشاهده کرد. اگر وقت فراغت دارید بهتر است اینها را مشاهده کنید – مختصر هستند ، اما تماشای آنها بسیار جذاب و دیدنی است.

Google قصد دارد سالانه داده های timelapse را به روز کند.و این نوید را داده است که تصاویر ماهواره ای جدیدی را در طول دهه اضافه کند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi