اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

آیا تلگرام در حال تبدیل شدن به گزینه جدیدی برای Dark Dark است؟

مجرمان اینترنتی بدون ترس از مجازات اطلاعات خصوصی غیرقانونی بدست آمده را به اشتراک می گذارند
تحقیقات محققان امنیت سایبری در تلگرام نشان داده است که اطلاعات خصوصی میلیون ها نفر به طور آشکار در گروه ها و کانال های برنامه با هزاران عضو به اشتراک گذاشته می شود.

0

تحقیقات ارائه دهنده VPN vpnMentor همچنین موقعیت تلگرام را به عنوان پناهگاهی امن برای مجرمان سایبری مشخص می کند ، و می یابد مجرمان اینترنتی از پلتفرم ارتباطی رمزگذاری شده محبوب برای به اشتراک گذاشتن و بحث درباره نشت گسترده داده ها که میلیون ها نفر را در معرض سطوح بی سابقه کلاهبرداری ، هک و حمله آنلاین قرار دارد ، استفاده می کنند.

اخیراً تحقیق مشابهی توسط NortonLifeLock شواهدی از یک بازار غیرقانونی پر رونق در تلگرام پیدا کرده است که در آن کاربران بی اخلاق و عاری از وجدان انسانی ، از واکسن های Covid-19 و اطلاعات شخصی گرفته تا نرم افزارهای دزدی دریایی و شناسه های جعلی را به معرض فروش می گذارند

محققان vpnMentor یافته های خود را در گزارشی که در آنها روند رو به رشد به اشتراک گذاشتن اطلاعات فاش شده در تلگرام توسط مجرمان اینترنتی را بررسیکرده و جزئیات آن را منتشر کرده اند
این تیم به چندین گروه و کانال تلگرامی متمرکز بر جرایم اینترنتی پیوست تا مبادلات غیرقانونی بین بازیگران بد را برای خود تجربه کند.

با کمال تعجب ، آنها کشف کردند که هکرها به طور آشکار اطلاعاتی را در کانال ها ارسال می کنند ، برخی با بیش از 10 هزار عضو. اما نگران کننده تر ، کاربران بی وجدان حتی از بحث در مورد چگونگی بهره برداری از تخلیه داده ها در شرکت های مختلف جنایی دریغ نمی کنند.

vpnMentor استدلال می کند که گرچه به طور سنتی این داده ها از طریق وب تاریک رد و بدل می شدند ، تلگرام چندین مزیت از جمله تمرکز خود در محافظت از حریم خصوصی اعضای خود را ارائه می دهد.

اما علاوه بر این ، تلگرام اجازه ورود افراد کمتری در مقایسه با وب تاریک ارائه می دهد و در برابر حملات Distributed Denial of Service (DDoS) و برداشتن وب که عملیات لباس مجرمان سایبری را در وب عادی تهدید می کند ، مصون است.
در حالی که این گزارش “گام های محدودی” را که تلگرام برای حذف گروه های مربوط به هک کردن برداشته است ، تأیید می کند ، اما این عمل، تفاوت زیادی ایجاد نکرده است.

پیام بگذارید