اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

اریک کارل ، نویسنده کتاب «کرم ابریشم خیلی گرسنه» ، در 91 سالگی درگذشت

وی که خود “نویسنده و تصویرگر” توصیف شده است ، بیش از 70 کتاب برای کودکان خردسال نوشت و بیش از 170 میلیون نسخه از آنها را فروخت.

0

وقتی یک کرم ابریشم خیالی از طریق یک سیب ، دو گلابی ، سه آلو ، چهار توت فرنگی ، پنج پرتقال ، یک قطعه کیک شکلاتی ، یک مخروط بستنی ، یک ترشی ، یک برش پنیر سوئیسی ، یک برش سالامی ، یک آبنبات چوبی ، یک عدد یک قطعه پای گیلاس ، یک سوسیس ، یک کاپ کیک و یک برش هندوانه ، ممکن است درد معده داشته باشد.

اما همچنین ممکن است به ستاره یکی از پرفروش ترین کتاب های کودکان در تمام دوران تبدیل شود.

اریک کارل ، هنرمند و نویسنده خالق این موجود در کتاب خود “کرم ابریشم بسیار گرسنه” ، قصه ای که نسلهای مختلف کودکان و والدین را مجذوب خود کرده است ، روز یکشنبه در استودیوی تابستانی خود در نورتهمپتون ، ماس درگذشت. او 91 ساله بود.

پسرش ، رولف ، گفت، مرگ او ، که روز چهارشنبه اعلام شد ، به دلیل نارسایی کلیه بود.

 به گفته ناشر وی “کرم ابریشم بسیار گرسنه” ، معروف ترین کتاب آقای کارل ، از زمان انتشار در 1969 ، بیش از 55 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخته است ، فقط 224 کلمه آن به بیش از 70 زبان ترجمه شده است. این کتاب یکی از 70 کتابی است که آقای کارل در طول زندگی حرفه ای خود منتشر کرد و بیش از 170 میلیون نسخه از آن را به فروش رساند.

هیلاری کلینتون ، که در آن زمان کاندیدای سنا بود ، در سال 2000 از کتاب “کرم ابریشم بسیار گرسنه” در کتابخانه Chappaqua در شهر زادگاهش در شهرستان وستچستر مطالعه کرد. اعتبار … جویس دوپکین / نیویورک تایمز

در سال 2003 ، وی جایزه معتبر لورا اینگالس وایلدر (که اکنون جایزه میراث ادبیات کودکان نامیده می شود) را از انجمن کتابخانه آمریکا دریافت کرد ، که نویسندگان و تصویرگرانی را که کتاب های آنها سهم ماندگاری در ادبیات کودکان ایجاد کرده است ، به رسمیت می شناسد.

کار آقای کارل به عنوان نویسنده کتاب کودک در اواخر دهه 30 سالگی شروع شد و او نام خود را به کودک درون خود پیوند زد.

وی در سال 1995 به لس آنجلس تایمز گفت: “من در 6 سالگی احساسات و افكار فلسفی زیادی داشتم.” تنها راهی كه پیرتر و عاقل تر شدم این بود كه بهتر آموزش ببینم. اما آن مغز و روح در اوج بودند. “

آقای کارل در توصیف خود به عنوان “نویسنده تصویر” ، جزئیات بسیاری از مراحل هنری خود را در وب سایت خود بیان کرد.

او معمولاً با  دستمال کاغذی ساده شروع به رنگ آمیزی آن با رنگ های مختلف رنگ اکریلیک می کرد. کار با برس ، انگشتان یا اشیا دیگر – مانند یک تکه فرش ، اسفنج یا گلدان – او دستمال کاغذی را با بافت های مختلف می پوشاند.

وی در بخش “س والات متداول” در وب سایت خود توضیح داد: “بگذارید بگوییم من می خواهم یک کرم ابریشم ایجاد کنم.” “من یک دایره برای سر، از یک دستمال کاغذی  قرمز و بسیاری از بیضی های بدن را از کاغذهای بافت سبز جدا کردم. و سپس آنها را با چسب کاغذ دیواری روی صفحه تصویرگری می چسبانم تا تصویر ساخته شود. “

“عنکبوت بسیار شلوغ” آقای کارل در سال 1984 منتشر شد.

آقای کارل اغلب از اصطلاح “هنر هنری” برای اشاره به پروژه های انتزاعی و بازیگوشتر خود استفاده می کرد ، مانند کار با دستمال کاغذی ، تا آنها را از تصاویر معمولی و تجاری که در طول زندگی حرفه ای خود انجام می داد ، متمایز کند.

میشل اچ مارتین ، استاد خدمات کودک و جوانان بورلی کلاری در دانشگاه واشنگتن ، در سال 2019 به مجله آتلانتیک گفت که اگر درک خوبی از “کرم ابریشم بسیار گرسنه” نداشته باشید ، “شما در شناخت کتاب کودکان بی سوا دهستید .”

اریک کارل جونیور در 25 ژوئن 1929 ، در سیراکیوز ، نیویورک ، از مهاجران آلمانی متولد شد. مادرش ، یوهانا (Öelschlager) کارل ، در یک مشاغل خانوادگی کار می کرد و پدرش اریش کارل در یک کارخانه ماشین لباسشویی در بخش رنگ آمیزی کار می کرد.

آقای کارل در وب سایت خود نوشت: “هنگامی که من پسر کوچکی بودم ، پدرم مرا از طریق علفزارها و جنگل ها پیاده می برد.” “او سنگی را بلند می کرد یا پوست درخت را می کند و چیزهای زنده ای که می ترسیدند را به من نشان می داد. او به من می گفت که چرخه زندگی این یا آن موجود کوچک است ، و سپس با احتیاط موجود کوچک را به خانه اش باز می گرداند. “

وی ادامه داد: “من فکر می کنم که در کتابهایم پدرم را با نوشتن در مورد جانداران کوچک احترام می گذارم.” “و به نوعی آن دوران خوش را دوباره زنده می کنم.”

وقتی آقای کارل 6 ساله بود ، مادرش با دلتنگی دست و پنجه نرم می کرد ، تصمیم گرفت خانواده را به آلمان ، به اشتوتگارت ، زادگاهش برگرداند.

اما همانطور که آقای Carle در سال ۲۰۰۷ به نیویورک‌تایمز گفت، فاجعه زمانی رخ داد که پدرش به ارتش آلمان اعزام شد و به زودی اسیر جنگی در روسیه شد. اریک که در آن زمان ۱۵ سال داشت، توانست از پیش‌نویس آن اجتناب کند، اما توسط دولت آلمان برای حفر سنگر در خط Siegfried، که یک خط دفاعی ۴۰۰ کیلومتری در آلمان غربی بود، احضار شد.

آقای کارل در سال 2009 به گاردین گفت: “در اشتوتگارت ، زادگاه ما ، خانه ما تنها خانه ایستاده بود.” وقتی می گویم ایستاده ، منظورم این است که سقف و پنجره ها از بین رفته و درها از بین رفته اند. و … خوب ، شما آنجا هستید. “

هنگامی که پدرش از جنگ بازگشت ، او فقط 85 پوند وزن داشت و آقای کارل به یاد آورد که او “یک مرد شکسته” بود.

آقای کارل در آکادمی هنرهای زیبای ایالتی اشتوتگارت در رشته تایپوگرافی و هنر گرافیک تحصیل کرد و در سال 1950 فارغ التحصیل شد. دو سال بعد تصمیم گرفت با 40 دلار به نام خود به شهر نیویورک نقل مکان کند. او با کمک تصویرگر و مدیر هنری لئو لیونی ، در کار تبلیغات مشغول شد و به عنوان طراح گرافیک در نیویورک تایمز کار کرد.

اما خیلی زود به ارتش اعزام شد. وی به عنوان کارمند پست در لشکر دوم زرهی در آلمان مستقر شد.

اگرچه آقای کارل غالباً در مورد تربیت خود در آلمان نازی صحبت نمی کرد ، اما او گفت که زمان او در مناطق جنگی تأثیر زیادی بر کار وی داشته است.
وی در سال 2007 به روزنامه تایمز گفت: “خاکستری ها ، قهوه ای ها و سبزهای کثیف که توسط نازی ها برای استتار ساختمان ها استفاده می شد” فقط عشق او به رنگ های شدید و شاد را افزایش داد.

آقای کارل “هنرمندی که اسب آبی رنگ کرد” در سال 2011 منتشر شد.

بیل مارتین جونیور ، مربی و نویسنده ، پس از دیدن تبلیغاتی که آقای کارل ایجاد کرده بود ، از وی خواست تصویر “خرس قهوه ای ، خرس قهوه ای ، چه چیزی می بینی؟” (1967) را به عهده بگیرد

وی پس از خدمت سربازی به کار در تایمز بازگشت و سپس در سال 1963 نویسندگی مقاله را ترک کرد و به عنوان یک هنرمند آزاد فعالیت کرد.

فعالیت وی در کتاب های کودکان از زمانی آغاز شد که مربی و نویسنده بیل مارتین جونیور آگهی تبلیغاتی را که آقای کارل ایجاد کرده بود دید و از او خواست که کتاب کودکان خود را با نام “خرس قهوه ای ، خرس قهوه ای ، چه می بینی؟” که در سال 1967. آقای کارل کتاب دوم خود را با عنوان “1 ، 2 ، 3 به باغ وحش” نوشت و سال بعد تصویرگری آن را انجام داد.

ازدواج وی با Dorothea Wohlenberg در سال 1953 با طلاق در سال 1963 پایان یافت.

آقای کارل پس از طلاق به باربارا موریسون ، معروف به بابی ، معلم مونته سوری که در کتابفروشی Cloisters ، شاخه قرون وسطایی موزه هنر متروپولیتن در منهتن علیا کار می کرد ، معرفی شد. این دو در سال 1973 ازدواج کردند و به نورتهمپتون نقل مکان کردند.

در سال 2002 ، در 64 سالگی تولد بابی کارل ، آنها موزه آثار هنری کتاب تصویری اریک کارل را در آمهرست ، ماس افتتاح کردند. از آن زمان این موزه بیش از 750،000 بازدید کننده از جمله 50،000 دانش آموز را پذیرفته است.

این زوج سرانجام به کی لارگو ، ایالت فلوریدا و بلوونک راک ، N.C بازنشسته شدند ، اگرچه آقای کارل استودیوی خود را در نورتهمپتون نگه داشت. بعد از مرگ همسرش در سال 2015 ، آقای کارل یک علفزار را به خارج از موزه به او اختصاص داد.

در سال 2019 ، پنجاهمین سالگرد “Caterpillar بسیار گرسنه” در سراسر کشور جشن گرفته شد. آقای کارل در آن سال در مصاحبه ای با Penguin Random House ، درمورد این که چرا این کتاب تاکنون محبوبیت زیادی پیدا کرده است فکر می کرد.

حامیان موزه هنر کتاب های تصویری اریک کارل در آمهرست ، ماساچوست ، که آقای کارل و همسرش ، بابی ، در سال 2002 افتتاح کردند. اعتبار … دیوید استنسبوری برای نیویورک تایمز

وی گفت: “مدت زیادی طول کشید ، اما من فکر می کنم این یک کتاب امید است.” “کودکان به امید نیاز دارند.”

او ادامه داد: “ شما از یک کرم ناچیز می‌تواند تبدیل به یک پروانه زیبا شوید و به همه نقاط جهان پرواز کنید.”

اما حتی ده ها سال پس از آنکه “كاترپیلار بسیار گرسنه” خوانندگان را مجذوب خود كرد ، یك سوال همچنان باقی مانده بود: چرا پروانه به جای گل داوودی از پیله آمده است؟

پیام بگذارید