اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

چین قصد دارد تا سال 2030 فناوری 6G را تجاری کند

0

یک نهاد صنعتی مورد حمایت دولت چین روز یکشنبه با انتشار مقاله سفید درباره فناوری 6G ، برنامه ها و فناوری های کلیدی بالقوه نسل بعدی فناوری بی سیم را برجسته کرد که می تواند 10 برابر سریعتر از حداکثر سرعت شبکه های تلفن همراه 5G باشد.

به گفته تحلیلگران ، این مقاله به بازیکنان صنعت یک راهنما و آغازگر برنامه تحقیق و توسعه (R&D) برای 6G – که پیش بینی می شود از سال 2030 به صورت تجاری در دسترس باشد – در میان یک رقابت فناوری بین چین و ایالات متحده ارائه می دهد.

در حالی که واشنگتن به دنبال بازپس گیری جایگاه از دست رفته خود در بخش ارتباطات از راه دور در دوره 6G آینده است ، ناظران صنعت اظهار داشتند که به احتمال زیاد رهبری نسل 5G چین به 6G گسترش می یابد ، و در حوزه مخابرات که به طور بالقوه می تواند گرانش اقتصادی و فناوری جهانی را تغییر دهد.

این مقاله سفید یک چشم انداز کلی را ارائه می دهد ، و همچنین به هشت سناریو کاربرد تجاری ، 10 فن آوری کلیدی بالقوه و دیدگاه های مربوط به توسعه بخش ، گروه تبلیغات فناوری اطلاعات و ارتباطات چین (CAICT) IMT-2030 6G ، می پردازد.

CAICT گفت ، در این مقاله سفید 10 فناوری بالقوه اصلی برای توسعه فناوری 6G ذکر شده است که عملکرد شبکه را بسیار بهبود می بخشد ، نیازهای مشاغل جدید را برآورده می کند و سناریوهای جدیدی را برای توسعه اجتماعی ایجاد می کند.

یک کارشناس صنعت با نام مستعار Ma روز یکشنبه به گلوبال تایمز گفت: مقاله سفید نقش هدایت کننده ای در صنعت ، به ویژه در جهت توسعه شرکت هایی که در شرف سرمایه گذاری هستند ، بازی خواهد کرد.

وی افزود: این مقاله سفید همچنین خلاصه ای از تحقیق و توسعه 6G فعلی چین و کاستی های آن در فناوری 5G است که این کشور قصد دارد در دوره 6G آن را جبران کند.

به عنوان مثال ، توسعه 6G به شما کمک می کند تا تجربه واقعی و بهینه برای برخی از سناریوهای کاربردی تجاری مانند حمل و نقل هوشمند و مراقبت های بهداشتی هوشمند ، که به دلیل عدم توسعه فن آوری قادر به کارکرد کامل در دوران 5G نبوده اند حس کنید.

کار بر روی توسعه 6G با گزینه های طیف آغاز شده است – که به عنوان پایه ای برای زیرساخت شبکه 6G تلقی می شود. یک کارمند تحقیقاتی در China Mobile به گلوبال تایمز گفت که اپراتور مخابراتی امواج تراهرتز و نور مرئی را به عنوان گزینه های بالقوه طیف آزمایش کرده است.

این محقق گفت ، در کشاکش 6G در سراسر كشور ، توسعه فناوری متكی به خود از پایین به پایین برای اتكا كمتر به حق ثبت اختراع تولید شده توسط شركت های خارجی ، كار دیگری است كه در ارائه دهندگان مخابرات چین در اولویت است.

این محقق گفت: “در جریان عرضه 5G ، چین همچنان تحت” فناوری های تنگنا “است ، اما در دوره 6G ، ما هدف خود را برای ایجاد سیستم شبکه خود قرار داده ایم.

تحلیلگران خاطرنشان کردند که چین در مسابقه جهانی 6G دارای برتری است. به گفته ما ، چین از نظر تولید نسل 3G تا 5G هیچ گونه فاصله فنی در فناوری ندارد و در مورد توسعه 6G نیز این دقیقاً همان خواهد بود.

China Unicom و تولیدکننده تجهیزات مخابراتی چینی ZTE در ماه مه اعلام کردند که با تحقیق و توسعه شبکه 6G تحت یک پیمان همکاری موافقت کرده اند. بر اساس وب سایت خبری صنعت چین c114.com.cn ، آنها در مورد چشم اندازهای 6G و روند فناوری بحث خواهند کرد ، درباره فن آوری های کلیدی 6G تحقیق می کنند و در زمینه استانداردها همکاری می کنند.

بلومبرگ گزارش داد ، در ماه اکتبر ، اتحاد برای راه حل های صنعت ارتباطات راه دور ، توسعه دهنده استانداردهای مخابراتی ایالات متحده که عضو آن شامل جناح های فن آوری مانند اپل ، کوالکام ، گوگل ، AT&T است ، “G G Alliance” را برای “پیشبرد رهبری آمریکای شمالی در 6G” راه اندازی کرد.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/etwYm QR:  چین قصد دارد تا سال 2030 فناوری 6G را تجاری کند

پیام بگذارید