اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

خبری خوشحال کننده برای افراد چاق: FDA داروی جدید کاهش وزن را تأیید کرد

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) داروی جدیدی برای کنترل وزن به نام Wegovy (سماگلوتید) تأیید کرده است. این دارو برای اولین بار به عنوان یک درمان دیابت نوع 2 در سال 2017 تأیید شد و متعاقباً به عنوان کاهش دهنده وزن برای بزرگسالان چاق یا دارای اضافه وزن توصیف شده است.

0

سماگلوتید یک داروی نسبتاً جدید است که در اصل برای افزایش ترشح انسولین به عنوان درمانی برای بیماران دیابتی نوع 2 تولید شده است که به عنوان درمان دیابت در اواخر سال 2017 توسط FDA تأیید شد.

این دارو با تقلید از عملکرد هورمونی طبیعی که GLP-1 نامیده می شود، عمل می کند. مشخص شده است که GLP-1 علاوه بر تأثیر بر سطح قند خون ، در سرکوب اشتها نیز نقش دارد. این هورمون توسط سلول های روده ای تولید می شود و به ما کمک می کند تا به مغز بگوییم چه زمانی غذای کافی خورده ایم.

چندین آزمایش فاز 3 که اخیراً انجام شده و آزمایش دارو را به عنوان یک درمان کاهش وزن انجام داده است ، پس از 68 هفته به طور متوسط ​​15.3 کیلوگرم (33.7 پوند) کاهش داشته است. این امر باعث موثرتر شدن دارو نسبت به سایر داروهای کاهش وزن در حال حاضر موجود می شود.

دوز سماگلوتید مورد استفاده در Wegovy تقریباً دو برابر آن است که برای درمان دیابت نوع 2 استفاده می شود. این دارو از طریق تزریق زیر جلدی یک بار در هفته تجویز می شود و FDA خاطرنشان می کند که تجویز آن برای درمان چاقی تأیید شده است.

توجه به این نکته مهم است که آزمایشات سماگلوتید برای کاهش وزن شامل تغییرات رفتاری قابل توجهی در پروتکل های آنها است. در کنار تزریق هفتگی ، همه افراد به دنبال یک رژیم غذایی کنترل شده با کالری و حداقل 150 دقیقه فعالیت بدنی در هر هفته بودند.

درمان چاقی

جان شارتس ، از مرکز ارزیابی و تحقیقات دارویی FDA ، می گوید: “تأیید امروز ، به بزرگسالان مبتلا به چاقی یا اضافه وزن گزینه جدید درمانی مفیدی را می دهد تا بتواند آن را در یک برنامه کنترل وزن قرار دهد.” “FDA همچنان متعهد به تسهیل توسعه و تصویب روشهای درمانی بی خطر و موثر اضافی برای بزرگسالان دارای چاقی یا اضافه وزن است.”

تولید کننده این دارو هنوز قیمت آن را اعلام نکرده است اما پیش بینی می شود هزینه آن بیش از 1000 دلار در ماه باشد. هزینه ماهانه سماگلوتید برای دیابت نوع 2 ماهانه بیش از 850 دلار است.

لینک کوتاه : https://bittly.ir/4J018 QR:  خبری خوشحال کننده برای افراد چاق: FDA داروی جدید کاهش وزن را تأیید کرد

پیام بگذارید