اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

جزئیات مسابقه چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات

ششمین دوره مسابقات چالش‌های حوزه فناوری اطلاعات (ICT Challenge ۶) در تاریخ ۲۴ و ۲۵ تیر ماه امسال به صورت مجازی برگزار می‌شود.

0

ششمین دوره مسابقات ICT Challenge به همت گروه Sharif ICT و با همکاری دانشگاه صنعتی شریف، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز نوآوری فناوری اطلاعات دانشگاه شریف با تمرکز بر زبان‌های برنامه‌نویسی Java،.Net ،Python، Node.js ،Go Lang ،PHP به صورت مجازی و آنلاین برگزار می‌شود.

ثبت نام در مسابقات آغاز شده و تا ۱۵ تیر ماه ادامه خواهد داشت. جهت ثبت نام در مسابقات کلیک کنید

این مسابقات تحت قوانین خاص و در جهت حل چالش‌های موجود در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات برگزار می‌شوند و شرکت کنندگان در این مسابقات جهت اشتغال به شرکت‌های فعال این حوزه معرفی خواهند شد.

این رویداد با تمرکز بر زبان‌های برنامه‌نویسی پر کاربرد و پر طرفدار طراحی شده و کلیه تیم‌ها و استارت‌آپ‌های فعال در این حوزه می‌توانند بدون هیچ محدودیتی در این مسابقات شرکت کنند.

این مسابقات شامل دو مرحله است و طی دو روز به صورت مجازی برگزار می‌شود و ثبت نام در این مسابقات در قالب تیم‌های دو الی چهار نفره و به صورت رایگان انجام می‌شود.

این مسابقات طی دو مرحله برگزار می‌شود؛ در مرحله اول (روز اول) مهارت حل مسئله تیم‌ها مورد سنجش قرار می‌گیرد. بدین صورت که شرکت کنندگان در ابتدای مسابقه با ورود به پروفایل کاربری خود در سامانه مسابقات حدود ۸ الی ۱۲ سوال را که از چالش‌های واقعی در حوزه برنامه‌نویسی است و توسط کمیته ارتباط با صنعت رویداد طراحی شده است، دریافت خواهند کرد.

سپس شرکت کنندگان تا ساعت ۱۰:۰۰ صبح روز دوم مسابقات فرصت دارند تا چالش‌های مطرح شده را حل کرده و پاسخ را در سامانه مسابقات بارگذاری کنند.

در کل این مدت تیم داوری و تیم منتورها به صورت کامل در کنار شرکت کنندگان هستند و به سوالات آنها پاسخ خواهند داد.

روند امتیازگیری در مرحله اول و راهیابی به مرحله دوم

مسابقات با تمرکز بر زبان‌های برنامه نویسی مختلف اجرا می‌شود. بنابراین سوالات در زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف متفاوت است. یعنی اگر تیمی زبان برنامه‌نویسی جاوا را انتخاب کرده باشد، سوالات متفاوتی نسبت به تیمی که زبان برنامه نویسی پایتون را انتخاب کرده، دریافت خواهد کرد.

هر چالش یک امتیاز مشخص داشته و تیم‌ها با حل چالش‌ها امتیاز مربوطه را دریافت می‌کنند.

هر تیم می‌تواند یکی یا کلیه زبان‌های برنامه‌نویسی را انتخاب و با حل چالش‌ها، امتیازات بیشتری را دریافت کند.

در نهایت ۱۰ تیمی که بیشترین امتیازات را کسب کرده باشند، به مرحله دوم رویداد راه پیدا می‌کنند.

در مرحله دوم (روز دوم) خلاقیت، نوآوری و ایده پردازی تیم‌ها مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

در روز دوم مسابقات تیم‌هایی که بیشترین امتیاز را دریافت کردند، توسط کمیته داوری رویداد معرفی خواهند شد.

تیم‌های برتر می‌بایست طبق برنامه زمان‌بندی اعلام شده، جهت ارائه در جلسه پرسش و پاسخ آماده شوند.

بدین صورت به هر تیم حدود ۱۵ دقیقه وقت داده می‌شود تا با طراحان چالش‌ها به بحث و گفت‌وگو بنشینند.

لازم به ذکر است تیم داوری شامل اساتید دانشگاه و افراد متخصص فنی شرکت‌های سرمایه گذار فعال در این حوزه هستند.

تمام این مراحل به صورت مجازی و آنلاین اجرا خواهد شد و تمامی شرکت کنندگان می‌توانند به صورت مستقیم این مراحل را مشاهده کنند.

با توجه به نمره فنی هر تیم در مرحله اول و نمره ارائه حضوری در مرحله دوم تیم‌های برتر مشخص خواهند شد و جوایز نقدی خود را دریافت خواهند کرد.

به نقلاز دبیرخانه مسابقات، علاقه‌مندان به حضور در مسابقات تا ۱۵ تیر ۱۴۰۰ مهلت دارند تا با مراجعه به وبسایت رسمی رویداد به آدرس http://ictchallenge.sharif.ir جهت ثبت نام در مسابقات اقدام کنند. همچنین می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با دبیرخانه مسابقات به شماره ۵-۰۲۱۶۶۰۲۸۹۶۳ تماس بگیرند.

پیام بگذارید