اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

هکرهای کرونایی هر روز ده ها کلاهبرداری از طریق ایمیل راه اندازی می کنند

موجی از حملات فیشینگ و بدافزارها سعی می کنند از دورکاری و نگرانی های COVID-19 استفاده کرده و اطلاعات کاربران را به سرقت ببرند.

0

به گزارش تماس نیوز، هکرها و کلاهبرداران ، از آماتورها گرفته تا مجرمان سازمان یافته حرفه ای ، از شیوع COVID-19 به عنوان فرصتی برای پیشبرد برنامه های خود در زمانی استفاده می کنند که بسیاری از اهدافشان پریشان ، نگران و از خانه نشین شده اند.

طبق گفته شرکت امنیتی Proofpoint ، از هر پنج ایمیل کلاهبرداری 4 ایمیل به طریقی از مضامین کروناویروس استفاده می کنند.

این ایمیلها شامل کلاهبرداری کلاهبرداری تجاری ، فیشینگ ، بدافزار و کمپین های ایمیل اسپم است. در پایان هفته گذشته ، Proofpoint اعلام کرد که بیش از 500،000 پیام ، 300،000 نشانی اینترنتی URL مخرب ، 200،000 پیوست مخرب با مضامین coronavirus را در بیش از 140 کمپین مشاهده کرده است که تعداد آنها همچنان در حال افزایش است. Proofpoint گفت: “در این حملات” مقدار قابل توجهی “از فیشینگ های مربوط به اعتبار – تلاش برای سرقت رمزهای عبور و جزئیات ورود به سیستم – وجود داشته است ، گروه هایی از wannabees ناشناخته گرفته تا گروه های برجسته جرم سازمان یافته مانند گروه های پشتیبان Emotet.

همچنین شركت امنیتی Trustwave گفت: “مجرمان سایبری با اثبات اینكه آنها كاملاً از اخلاق عاری هستند ، فعالیت خود را بی شرمانه و با استفاده از همه نوع فریب دهنده های coronavirus افزایش داده اند ، . ما اکنون شاهد ده ها كارزار ایمیل مختلف هستیم.”

برخی از این ایمیل ها بسیارفریب دهنده هستند ، مانند برنامه های جمع آوری کمک های مالی که سعی در ترغیب شما برای اهدای بیت کوین به صندوق واجی خود دارند.

عده ای دیگر پا را از این فراتر گذاشته و به عنوان پیام سازمان بهداشت جهانی برای فریب گیرندگان در باز کردن پیوست ،عمل می کنند و اطلاعات کاربران را سرقت می کنند. ایمیل دیگری که ادعا می کند از سازنده ماسک های صورت و لوازمضد عفئنی کننده و بهداشتی است حامل یک فایل  اجرایی است یک تروجان در سیستم قربانی فعال کرده و سعی در سرقت جزئیاتی از سیستم عامل رایانه شخصی ، پردازنده و نام کاربر به علاوه نام کاربری و کلمه عبور از مرورگرها هستند، می کنند.

یکی دیگر از درد سرها این است که میلیون ها کارمند که دورکاری می کنند ، بالقوه در معرض خطر بیشتری هستند. ممکن است برخی از آنها برای ورود به سیستم از دستگاه منزل خود – که از امنیت کمتری نسبت به رایانه ای که در اداره استفاده می شود در اثر حواس پرتی و نگرانی های موجود نسبت به باز کردن این ایمیل ها اقدام می کنند و اطلاعات آنها به سرقت می رود.

پیام بگذارید