هکرهای کرونایی هر روز ده ها کلاهبرداری از طریق ایمیل راه اندازی می کنند

by ناصر. ش
۰ comment

به گزارش تماس نیوز، هکرها و کلاهبرداران ، از آماتورها گرفته تا مجرمان سازمان یافته حرفه ای ، از شیوع COVID-19 به عنوان فرصتی برای پیشبرد برنامه های خود در زمانی استفاده می کنند که بسیاری از اهدافشان پریشان ، نگران و از خانه نشین شده اند.

طبق گفته شرکت امنیتی Proofpoint ، از هر پنج ایمیل کلاهبرداری ۴ ایمیل به طریقی از مضامین کروناویروس استفاده می کنند.

این ایمیلها شامل کلاهبرداری کلاهبرداری تجاری ، فیشینگ ، بدافزار و کمپین های ایمیل اسپم است. در پایان هفته گذشته ، Proofpoint اعلام کرد که بیش از ۵۰۰،۰۰۰ پیام ، ۳۰۰،۰۰۰ نشانی اینترنتی URL مخرب ، ۲۰۰،۰۰۰ پیوست مخرب با مضامین coronavirus را در بیش از ۱۴۰ کمپین مشاهده کرده است که تعداد آنها همچنان در حال افزایش است. Proofpoint گفت: “در این حملات” مقدار قابل توجهی “از فیشینگ های مربوط به اعتبار – تلاش برای سرقت رمزهای عبور و جزئیات ورود به سیستم – وجود داشته است ، گروه هایی از wannabees ناشناخته گرفته تا گروه های برجسته جرم سازمان یافته مانند گروه های پشتیبان Emotet.

banner

همچنین شرکت امنیتی Trustwave گفت: “مجرمان سایبری با اثبات اینکه آنها کاملاً از اخلاق عاری هستند ، فعالیت خود را بی شرمانه و با استفاده از همه نوع فریب دهنده های coronavirus افزایش داده اند ، . ما اکنون شاهد ده ها کارزار ایمیل مختلف هستیم.”

برخی از این ایمیل ها بسیارفریب دهنده هستند ، مانند برنامه های جمع آوری کمک های مالی که سعی در ترغیب شما برای اهدای بیت کوین به صندوق واجی خود دارند.

عده ای دیگر پا را از این فراتر گذاشته و به عنوان پیام سازمان بهداشت جهانی برای فریب گیرندگان در باز کردن پیوست ،عمل می کنند و اطلاعات کاربران را سرقت می کنند. ایمیل دیگری که ادعا می کند از سازنده ماسک های صورت و لوازمضد عفئنی کننده و بهداشتی است حامل یک فایل  اجرایی است یک تروجان در سیستم قربانی فعال کرده و سعی در سرقت جزئیاتی از سیستم عامل رایانه شخصی ، پردازنده و نام کاربر به علاوه نام کاربری و کلمه عبور از مرورگرها هستند، می کنند.

یکی دیگر از درد سرها این است که میلیون ها کارمند که دورکاری می کنند ، بالقوه در معرض خطر بیشتری هستند. ممکن است برخی از آنها برای ورود به سیستم از دستگاه منزل خود – که از امنیت کمتری نسبت به رایانه ای که در اداره استفاده می شود در اثر حواس پرتی و نگرانی های موجود نسبت به باز کردن این ایمیل ها اقدام می کنند و اطلاعات آنها به سرقت می رود.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها