اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

گوگل در حال کار بر روی روشی برای کاهش حجم برنامه هاست

0

برنامه های Android امروز می توانند حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف کنند و یا با گذشت زمان فضای ذخیره سازی گوشی شما در اثر این بارگیری بیش از حد رو به کاهش باشد و این مسئله به نحوی داده های تلفن همراه شما را مصرف می کند. به نظر می رسد گوگل در حال کار بر روی یک راه حل بسیار جالب برای این مشکل است.

بر اساس اطلاعات بدست آمده از 9to5Google، گوگل در حال کار بر روی به اصطلاح ویژگی بهینه سازی نصب برنامه برای فروشگاه گوگل  پلی (منو> تنظیمات> بهینه سازی نصب برنامه) است. این سیستم از اطلاعات جمعی استفاده می‌کند تا بفهمد کاربران چه بخشی از اپلیکیشن‌ استفاده می‌‌کنند.

این شرکت در صفحه پشتیبانی این ویژگی توضیح داده است : “وقتی کاربران کافی از این ویژگی استفاده کنند ، Google می تواند برنامه را برای نصب ، باز کردن و اجرای سریعتر آن برای همه بهینه کند.”

همانطور که 9to5Google اشاره کرده است این مورد می تواند برای برنامه رسانه های اجتماعی مفید باشد. همانطور که این عمل در کنسول های بازی اتفاق افتاده است ، برای بازی های موبایل نیز می تواند مفید باشد.

مشخص نیست که کدام قسمتهای برنامه در پس زمینه بارگیری می شوند شاید قسمت های کم اهمیت برنامه باشد. اما امیدوارم مورد اول اعمال شود ، زیرا آخرین چیزی که شما می خواهید این است که به طور غیر منتظره مجبور شوید بخشی از برنامه را از طریق داده های تلفن همراه خود بارگیری کنید.

گوگل همچنین با این ویژگی سعی کرده است نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را کاهش دهد. غول جستجو گفت که هیچ اطلاعات شخصی را جمع آوری نمی کند ، محتوای بارگیری شده یا بارگذاری شده در برنامه مربوطه را بررسی نمی کند و به هیچ چیز خارج از برنامه نگاه نمی کند.

پیام بگذارید