گوگل در حال کار بر روی روشی برای کاهش حجم برنامه هاست

by ناصر. ش
۰ comment
گوگل پلی

برنامه های Android امروز می توانند حجم زیادی از اینترنت شما را مصرف کنند و یا با گذشت زمان فضای ذخیره سازی گوشی شما در اثر این بارگیری بیش از حد رو به کاهش باشد و این مسئله به نحوی داده های تلفن همراه شما را مصرف می کند. به نظر می رسد گوگل در حال کار بر روی یک راه حل بسیار جالب برای این مشکل است.

بر اساس اطلاعات بدست آمده از ۹to5Google، گوگل در حال کار بر روی به اصطلاح ویژگی بهینه سازی نصب برنامه برای فروشگاه گوگل  پلی (منو> تنظیمات> بهینه سازی نصب برنامه) است. این سیستم از اطلاعات جمعی استفاده می‌کند تا بفهمد کاربران چه بخشی از اپلیکیشن‌ استفاده می‌‌کنند.

این شرکت در صفحه پشتیبانی این ویژگی توضیح داده است : “وقتی کاربران کافی از این ویژگی استفاده کنند ، Google می تواند برنامه را برای نصب ، باز کردن و اجرای سریعتر آن برای همه بهینه کند.”

همانطور که ۹to5Google اشاره کرده است این مورد می تواند برای برنامه رسانه های اجتماعی مفید باشد. همانطور که این عمل در کنسول های بازی اتفاق افتاده است ، برای بازی های موبایل نیز می تواند مفید باشد.

banner

مشخص نیست که کدام قسمتهای برنامه در پس زمینه بارگیری می شوند شاید قسمت های کم اهمیت برنامه باشد. اما امیدوارم مورد اول اعمال شود ، زیرا آخرین چیزی که شما می خواهید این است که به طور غیر منتظره مجبور شوید بخشی از برنامه را از طریق داده های تلفن همراه خود بارگیری کنید.

گوگل همچنین با این ویژگی سعی کرده است نگرانی های مربوط به حریم خصوصی را کاهش دهد. غول جستجو گفت که هیچ اطلاعات شخصی را جمع آوری نمی کند ، محتوای بارگیری شده یا بارگذاری شده در برنامه مربوطه را بررسی نمی کند و به هیچ چیز خارج از برنامه نگاه نمی کند.

You may also like

Leave a Comment

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.

Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir
دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

cafe-bazar-app

Edtior's Picks

آخرین نوشته ها