JD سیستم لجستیک هوشمند و پیشرفته را افزایش می دهد

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر
jd

JD Logistics ، واحد تدارکات JD ، گفت که تحقیقات مربوط به ساخت شبکه لجستیکی زیرزمینی در منطقه جدید Xiongan در استان هبی را انجام داده است.

این برنامه که به دستور دولت شیونگان انجام می شود ، ساختمان ها و تونل های زیرزمینی را به منظور تحویل کالا به قفل های حمل کننده متصل می کند و بسته مستقیماً از کانال تدارکات زیرزمینی به سمت درگاه کاربران ارسال شود.

همچنین برای ساخت شبکه لجستیکی زیرزمینی از لوژییت مغناطیسی(شناور شدن) یا فناوری ماگلو استفاده می شود. بسته هایی که درون جعبه های کپسول ۵G قرار داده شده اند از طریق تونل های ماگلو به زیر زمین منتقل می شوند.

JD با همکاری Magplane Technology Inc ، یک توسعه دهنده maglev از ایالات متحده ، توافق نامه همکاری امضا کرده است تا به طور مشترک فناوری لجستیک و انبارداری بسازد. JD گفت ، از مزایای استفاده از شبکه مستقل ماگلو نسبت به حمل و نقل جاده ای می توان به سرعت بالاتر تحویل ، مصرف انرژی پایین و آلودگی مبتنی بر وسایل نقلیه بدون آلودگی اشاره کرد.

banner

Wang Zhenhui ، مدیر عامل شرکت JD Logistics گفت: “با پیشرفت سریع شهرها و پیشرفتهای تکنولوژیکی ، توسعه پایدار شهری بسیار مهم است. لجستیک هوشمند تضمین می کند که از فضای شهرها به عنوان کارآمدترین و کمترین مخل ممکن جامعه  استفاده می شود.”

“کاربرد این فناوری نه تنها چگونگی نگاه به علم تدارکات و زنجیره های تأمین ، بلکه زندگی روزمره را نیز دچار دگرگونی می کند.”

JD یک مؤسسه لجستیکی هوشمند شهری را در طول اجلاس جهانی زنجیره تأمین هوشمند خود در اکتبر ۲۰۱۸ در پکن راه اندازی کرد. این برنامه بر برنامه ریزی برای مراکز تدارکات شهری ، طراحی سطح بالای سیستم های لجستیک شهری ، داده های بزرگ و سیستم عامل های محاسبات ابری برای تدارکات در میان دیگران متمرکز شده است.

چن شیانگشنگ از آکادمی مهندسی چین گفت: “مؤثرترین شهرهای هوشمند شهرهایی هستند که از تمام فضای و منابع موجود بهترین استفاده را می کنند.” “استفاده از فضای زیرزمینی برای ساختن یک سیستم لجستیکی هوشمند سه بعدی یک تغییر دهنده بازی در صنعت است.”

چن تصریح کرد: ساخت یک سیستم لجستیکی هوشمند زیرزمینی از اهمیت بالایی برخوردار است که روشی مفید برای کاهش ترافیک ، مشکلات زیست محیطی و صرفه جویی در فضای شهری خواهد بود.

غول تجارت الکترونیکی، سرمایه گذاری گسترده ای را در این زمینه انجام داده است تا بتواند در بازار رقابتی بزرگ به پیروزی برسد.

تحقیقات لجستیک هوشمند در JD توسط JD-X هدایت می شود ، که بر نوآوری نسل بعدی فناوریهای لجستیکی هوشمند تمرکز دارد ، با تمرکز ویژه ای روی قابلیت های دستیابی خودکار ، از جمله هواپیماهای بدون سرنشین ، خودروهای تحویل مستقل و فناوری های انبار خودکار کالا.

شرکت جی دی در سال ۲۰۱۶ با هدف به کارگیری وسایل نقلیه تحویل بدون سرنشین به منظور تحویل اجناس به ساختمانهای اداری و مناطق مسکونی در شهرها ، به منظور افزایش راندمان تحویل ، اقدام به توسعه وسایل نقلیه تحویل اتوماتیک خود کرد.

وو هیکان ، یکی از اساتیددانشگاهی مهندسی چین ، گفت: “تحول دیجیتالی لجستیک ، که شامل کاربرد هوش مصنوعی ، روباتیک ، محاسبات ابری و فناوریهای  بلاکچین است ، سهم بسزایی در صنعت و جامعه خواهد داشت.”

وی خاطرنشان کرد: راندمان عملیاتی انبارهای بدون سرنشین JD در مقایسه با انبارهای سنتی ۱۰ برابر افزایش یافته است.

وو گفت ، این، جاده توسعه لجستیک و انبارداری در آینده خواهد بود.

ترجمه و تلخیص: ناصر شیری زاده

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi