اخبار فناوری، اخبارتکنولوژی، اخبار علمی و پزشکی، شبکه های اجتماعی، کسب و کار و استارتاپ ها

خانم LYSA، اولین شخصیت مجازی هواوی

هواوی با انتشار ویدیوهایی اولین شخصیت مجازی هنری خود به نام «LYSA» را معرفی کرد که قرار است مهمان گوشی‌های هوشمند، تبلت‌ها و دیگر دستگاه‌های این شرکت باشد و مسئولیت‌هایی را برعهده بگیرد!

0

طی سال‌های اخیر فناوری با سرعت بسیار بالایی پیشرفت کرده است که نمونه‌های مشهود آن  به خوبی در صنعت گرافیک کامپیوتری دیده می‌شود. اکنون هواوی به عنوان یکی از پیشگامان فناوری در جهان، اولین شخصیت مجازی خود با نام «LYSA» را معرفی کرده که بسیار واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد.

هنوز به صورت دقیق مشخص نیست این شخصت مجازی چه قابلیت‌هایی دارد ولی گفته می‌شود می‌تواند در نقش مجری تلویزیونی ظاهر شود. با دقت در طراحی LYSA، کاملا مشخص است که هواوی زمان زیادی را صرف آن کرده است.

در تصاویری که از سوی هواوی منتشر شده، LYSA خود را این‌گونه معرفی می‌کند:

«سلام؛ من لیزا هستم و بسیار خرسندم که بالاخره شما را ملاقات می‌کنم. من اولین شخصیت هنری دیجیتالی هواوی هستم و اجرای برنامه‌های تلویزیونی را بر عهده خواهم داشت»

لیزا یک شخصیت مؤنث است که هنر طراحی کامپیوتری، مدل‌سازی پیشرفته، رندرینگ دیجیتال و فناوری‌های دیگری در آن تجلی یافته است. به گفته هواوی، LYSA با استفاده از فناوری‌های نوین دیجیتال و البته عشق خلق شده است.

اولین شخصیت مجازی هواوی، شخصیت زنانه‌ای دارد و از نظر تصویرگری و مدلسازی با دقت بسیار بالا طراحی شده است. حتی در طراحی بافت پوست،‌ طرز بیان و طراحی چشم‌هایش دقت لازم در نظر گرفته شده، به گونه‌ای که تا حدی واقعی به نظر می‌رسد.

هواوی اطلاعات زیادی در مورد  LYSA به اشتراک نگذاشته و هنوز به صورت دقیق مشخص نیست این شخصیت مجازی قرار است چه کارهایی انجام دهد.

پیش از هواوی، سامسونگ نیز در جریان نمایشگاه «CES 2020» برای نخستین بار از پروژه «NEON» برای به نمایش گذاشتن انسان مصنوعی رونمایی کرد. پروژه نئون توسط آزمایشگاه مخصوص سامسونگ به نام «استار لب» و بر پایه دو فناوری Core R3 و SPECTRA توسعه یافته است. انسان مصنوعی پروژه NEON، آواتارهای مجازی هستند که با کمک فناوری‌های مبتنی بر هوش مصنوعی، شباهت زیادی به انسان دارند.

ویدئوها و تصاویر منتشر شده به خوبی هنر تیم توسعه هوآوی در خلق LYSA را نشان می‌دهد. شخصیت مجازی لیزا بسیار واقعی به نظر می‌رسد و دارای ساختار پوست، زبان بدن و حرکات چشم بسیار شبیه به انسان است. همچنین حرکات لیزا بسیار طبیعی و واقع‌گرایانه به نظر می‌رسد.

هوآوی جزئیات بیشتری درباره شخصیت دیجیتال LYSA ارائه نکرده است اما مطمئناً در آینده نزدیک اطلاعات بیشتری درباره این شخصیت دیجیتال و کاربردهای آن منتشر خواهد شد.

پیام بگذارید