دانشگاه MIT توسعه دهنده ونتیلاتور ارزان و منبع باز برای درمان Coronavirus

by ناصر. ش
۰ اظهار نظر

به گزارش تماس نیوز و به نقل از مدیوم،از آنجایی که پاندمی کروناویروس همچنان رو به وخامت است ، مراکز پزشکی در سرتاسر جهان کمبود منابع حیاتی مانند ماسک ، دستکش و ضد عفونی کننده را آغاز کرده اند. بیمارستان ها نیز از نظر تهویه هوا و رساندن هوای مورد نیاز به ریه بیماران دچار مشکل هستند، که در صورت شدیدتر شدن بیماری می تواند بیماران COVID-19 را زنده نگه دارد. یک تیم MIT یک ونتیلاتور منبع باز با نام MIT E-Vent ایجاد کرده است که می تواند به زودی تاییدیه نهایی را دریافت کند.

E-Vent برپایه ی پروژه ای است که تقریباً از یک دهه قبل به عنوان بخشی از دوره طراحی ماشین دقیق MIT آغاز شده است. برخلاف ونتیلاتور های گران قیمت مکانیکی در بیمارستان ها ، این یک دستگاه تهویه دستی است که پرسنل به صورت دستی با آن کار می کنند. دانشجویان وسیله ای را برای استفاده در مناطق روستایی و کشورهایی در حال توسعه طراحی کرده اند که در آن هواکش های مکانیکی قابل اطمینانی نبودند. این تیم یک نمونه اولیه ساخته و مقاله ای را منتشر کرد ، اما این پروژه فراتر از آن نبود.

با وجود نیاز به تهویه مطبوع در شرایط کنونی ، این پروژه احیا شده و تحت “مجوز استفاده اضطراری” به سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) ارسال شده است. FDA آزمایش هایی را با خوک ها انجام می دهد و می تواند این طرح را در آینده نزدیک تأیید کند.

ذرات کروناویروس (نارنجی) که از سلول بیرون می آیند.

فقط شدیدترین عفونت های COVID-19 به یک دستگاه تهویه مطبوع نیاز دارد که اکسیژن را در فشارهای بالاتر برای تنفس بیماران قرار می دهد. در حال حاضر آمریکا حدود ۱۷۰،۰۰۰ دستگاه تهویه در بیمارستان های خود دارد ، اما بسیاری از کارشناسان هشدار می دهند که موارد شدید کروناویروس می تواند به چند صد هزار نفر برسد.

banner

 

مطالبی که شاید دوست داشته باشید

پیام بگذارید

گروه خبری تماس نیوز ابتدا با نام فراسوی فناوری از سال ۱۳۹۶ کارش را در زمینه اخبار و رویدادهای علمی و فناوری آغاز نمود. با گذشت زمان و تغییر رویکرد این گروه به خبرهای روز ایران و جهان در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، نام آن نیز به تماس نیوز تغییر کرد. این پایگاه خبری دارای مجوز شماره ۸۷۳۳۲ از هیئت نظارت بر مطبوعات است. تماس نیوز رسانه ای مستقل بوده و به هیچ نهاد یا سازمان دولتی و یا خصوصی وابسته نیست.
Phone: +98-921-282-1866
Email: info[at]tamasnews.ir
Web: tamasnews.ir

دریافت اپلیکیشن تماس نیوز از کافه بازار

آخرین خبرهای داخلی

نشان ها

logo-samandehi